V živote každej ženy sa nájde jeden muž. Ten, ktorého milovala celou svojou dušou, telom i mysľou. No dnes už po ňom ostali iba spomienky. Už sa nemôže chytiť jeho ruky, nemôže ho pohladiť po tvári, či sa schovať v jeho náručí. Nemôže, pretože on to už viac nechcel. Rozhodol sa, že všetko zahodí za hlavu, akoby sa to ani nestalo. Ale ty vieš, že nikdy nezabudneš. Veď to práve ti zlomil srdce.

Ako by si aj mohla zabudnúť? Bol to niekto, kto ti bol tak blízky ako nikto iný. Spoznal každú jednu tvoju tvár – od tej najkrajšej až po tú najtemnejšiu. Jemu si sa ukázala úplne nahá, a tým nemáme na mysli iba bez šiat. Ukázala si mu totiž svoje zraniteľné vnútro, pričom si verila, že ho bude navždy ochraňovať. No to sa nestalo. On ti to vnútro podpálil sklamaním a ty nevieš, ako sa vyliečiť. Veď ako už vyliečiť to, že ti zlomil srdce?

Muž a žena sa bozkávajú na ulici
zdroj: Pexels/Mikhail Konetski

Na jeho vôňu nikdy nezabudneš

Zdá sa ti, akoby to bolo len včera, čo ste sedeli vedľa seba, usmievali sa, jedli obľúbené jedlo a mali pocit, že svet je váš. Alebo si ten pocit mala len ty? Jasné, bola si to iba ty, pretože on sa rozhodol z tejto vašej bubliny odísť. Neurobil to pomaly, ale veľmi nečakane. Ani si nevieš spomenúť, ako sa to všetko zomlelo, v takom šoku si bola. Zrazu sa ti dni zlievali do jedného a nechcela si opustiť svoju posteľ. Paradoxne preto, aby si sa v nej mohla opúšťať ty.

Tvoje kamarátky ti nosili víno a boli s tebou, keď si plakala. Vlastne, všetci naokolo ťa ľutovali, a aby ťa povzbudili, opakovali dookola tie isté slová. Neboj sa, všetko bude dobré. Zabudneš na neho. Bude ti lepšie, chce to len čas. Samozrejme, že všetko bude jedného dňa lepšie, ale to, že na neho zabudneš, je jedna veľká lož. Láska, ktorá ti zlomila srdce, na ňom nechá jazvu už navždy.

Žena a muž sa bozkávajú pri okne
zdroj: Pexels/Leah Kelley

Dá sa vyliečiť srdce, ktoré ti zlomil?

Tá jazva bude časom naozaj menšia a bude ťa páliť len sem-tam. Ale nestratí sa. A prečo by si aj mala všetky tie spomienky zahodiť? Bola si zamilovaná, spoznala si lásku, no dostala si aj jej krutú lekciu. No a? Navždy to bude tvojou súčasťou, už to nevymažeš. Ale to je v poriadku, pretože sú to základy pre tvoje ďalšie vzťahy. A vieš čo je na tom najlepšie?

Nikto nehovorí, že to bude ľahké, no keď prejdú mesiace či roky, už sa pri myšlienke na neho nebudeš mračiť, práve naopak, v hlave ti ostanú tie krásne momenty, pretože tie si v živote musíme vážiť najviac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.