Schopnosť povedať nie, je v živote dôležité. Nerobiť veci, ktoré nechceme a odmietnuť nápady, s ktorými nesúhlasíme. No ako všetko iné, aj toto má svoje svetlé stránky.

Čím viac vecí, nápadov či ponúk odmietneš, tým nudnejší život prežiješ. Keď si večer ľahneš do postele a obzrieš sa za dňom, ktorý máš za sebou, určite budeš šťastnejšia, ak si neodmietla všetky príležitosti, ktoré sa ti naskytli.

Niekedy sa možno bojíš, čo sa stane, keď ponuku prijmeš. Možno si z nej vystresovaná. Ak ide o nové rande, môže ťa to vystresovať takým spôsobom, že to skrátka radšej odmietneš. Koniec koncov, povedať nie je jednoduchšie a pohodlnejšie, však? No rozmýšľala si niekedy nad tým, čo by sa stalo, ak by si vytesnila z hlavy všetky vety typu „Ale, čo keď…?

Takto začínajú bežné vety, pri ktorých si na 90 % domýšľaš veci, ktoré sa v reálnom svete ani nestanú, a tým prichádzaš o hromadu nových vecí, ktoré odmietneš.

 

Súhlasiť s niečím niekedy znamená výstup z tvojej komfortnej zóny.

Prekonaj samú seba a možno tým od základov zmeníš celý svoj život. S čím viac vecami budeš súhlasiť (čím šialenejšie nápady, tým lepšie), tým bude tvoj život záživnejší a menej stereotypný. Pokiaľ to neskúsiš, nemôžeš naozaj zistiť, čo chceš, čo ťa baví a čo nie.

Vstať z postele a začať niečo robiť môže občas znamenať obrovskú prekážku, no taktiež to znamená hrdosť. Hrdosť na samú seba a zaspávanie s úsmevom na tvári za to, čo si dokázala vďaka tomu, že si nepovedala nie. Mala by si počúvať svoje srdce.

Tak, ako keby rozum neexistoval, lebo iba tak sa naučíš robiť to, čo naozaj chceš, a nie to, čo si myslí tvoja spoločnosť, že je správne. Iba veci, na ktoré povieš áno si skutočne zapamätáš. Možno to časom oľutuješ, no ver mi, viac by si ľutovala veci neskúsiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.