Ahoj drahá! Počula som, že sa momentálne trápiš. Už zas. Že je za tým znova láska a nový muž, mi je viac ako jasné. Ale neboj sa, buď vďačná za túto búrku vo svojom živote. A ako ťa sledujem, vedieš si naozaj výborne. Si silná, určite ju prekonáš, ako tie všetky predtým. Len mi dovoľ pripomenúť ti, pár dôležitých vecí, na ktoré by si nemala momentálne zabúdať.

Láska nie je komplikovaná, to my. My si z lásky robíme väzenie, stanovujeme si privysoké nároky, snažíme sa od druhého človeka dostávať nemožné, vidíme  svet cez ružové okuliare a nahovárame si, prečo veci fungujú tak, ako fungujú. A mnohokrát je opak pravdou, len to vidíme z iného uhla…

Mnohokrát robíme aj to, že sa stiahneme do úzadia, akonáhle začne byť život ťažký, či komplikovaný. Nie je to správne, ale je to fakt, ktorý mi ľudia robíme takmer zakaždým. Preto ti chcem povedať, neobviňuj z toho lásku, láska za nič nemôže. Ona ťa len očarila, ukázala ti ako veľmi vieš ľúbiť a dala ti pocit toho, že si milovaná. Láska by ti mala pripomínať jediné, a to je to, že si zaslúžiš všetko, po čom túžiš. Takže, pokiaľ máš práve nejaké pochybnosti o svojej láske, o svojom vzťahu, tak ver, že to nie je nič hrozné. Je to normálne, je to proces, ktorým si prejde každý. Možno ide len o zlý uhol pohľadu, alebo sa naozaj niečo deje.

Zaslúžiš si všetko, preto sa neuspokoj s málom.

No a keď príde koniec aj cez to, že si do toho vložila úplne všetko, len to „akosi“ nestačilo, buď s tým v pohode. Život má pre teba pripravené niečo lepšie. Je to len cesta, na ktorej sa máš naučiť niečo nové. Každé sklamanie je dobré, pretože ťa učí. Každá slza má zmysel, a každý človek, ktorý odišiel z tvojho života ti mal byť darom, aj keď ti na istý čas priniesol slzy, smútok a obavy. Všetko toto ťa formuje. Učí, skúša a posúva ďalej. Buď za všetko zlé vďačná, len to jediné ťa posúva k tomu dobrému a správnemu, čo na teba skutočne čaká.

Takže aj táto búrka, ti je vlastne darom. Pretože šťastné konce naozaj existujú, len v ne ver aj v tých najtemnejších časoch. Všetko ťa to čaká, je len na tebe ako sa k týmto veciam postavíš. Čím skôr to príjmeš, čím skôr sa opustíš od tejto bolesti, tým skôr nájdeš svoje šťastné miesto. Po boku človeka, ktorý ťa nikdy nenechá odísť a bude ťa milovať rovnako veľmi ako ty jeho.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.