Aké pocity sa v tebe objavia, keď si spomenieš na svojho posledného ex? A čo keď si spomenieš na toho predtým? Pamätáš si ešte vôbec na svoju úplne prvú lásku? Možno si sa pri tých otázkach pousmiala alebo po tebe prešiel priam mráz. Každá sme si zažili, aké to je milovať a dať zbohom. Nech už boli dôvody akékoľvek. Len málo z nás bývalé vzťahy berie pozitívne. To je však chyba.

No dobre, keď bol raz tvoj ex hlupák, tak sa tvoj názor na neho asi nezmení, však? Ale, pozri sa na to inak. Vďaka nemu už vieš, akého muža po boku mať nechceš. Jeho „muchy“ ti otvorili oči a dali ti do života istú lekciu. To je to, za čo môžeš byť vďačná. Všetko zlé je na niečo dobré, a v tomto prípade to bolo tvojou skúškou, ktorá ťa sformovala do takej ženy, akou si dnes.

Ale nie je to len o tom nepríjemnom, čo ti napadne, keď sa v myšlienkach vrátiš späť do minulosti. Keď sa to neskončilo vetou „a žili spolu šťastne až do smrti„, chceme na to zabudnúť, avšak, prečo zabúdať aj na to dobré?

Buď úprimná sama k sebe – chceš povedať, že si nemilovala? Tie city tam boli, aj keď už časom zmenili svoju tvár. Boli tam aj krásne chvíle, momenty, kedy ste sa smiali ako blázni, keď ste sa rozprávali, až kým ste vedľa seba nezaspali, keď ste boli na prvej dovolenke, či keď ste podľahli vášni v aute. Toľko spomienok, ktoré vám nikto nevezme a nevymaže ich ani samotný čas. 

Síce zblednú a zatienia ich tie, ktoré ohlásili váš koniec, no stále tam kdesi budú. To, že sa ti vynoria, ešte nemusí znamenať, že by si to chcela všetko vrátiť. Ale to, že si ich zažila s tým nesprávnym človekom, neznamená, že musíš mať výčitky, kvôli tomu, že si ich rada pripomenieš.

Na naše bývalé lásky by sme nemali zabudnúť. Veď nám toho dali tak veľa! Prvé bozky, prvé milovanie, prvé hádky, ktoré ťa naučili, ako sa správať pri tých ďalších, zážitky, skúsenosti, pohľady na svet. Ak by si chcela zabudnúť na neho, muselo by s ním z tvojej hlavy odísť toho tak veľa, že by si to aj ľutovala. A keď by si sa raz obzrela späť, nechcela by si, aby to všetko bolo preč.

Drahá, radšej si zapamätaj všetko to dobré a netvár sa, že sa to nikdy neudialo, pretože sa ti veľká časť uložila do srdca na to správne miesto. Na miesto, ktoré sa plní šťastím, aj keď už len minulým.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.