Myslím, že je naozaj zbytočné definovať „skutočného muža“. Každá máme istú predstavu o tom, aký muž je pre nás ideálny. Aký by nás dokázal urobiť šťastnou, aký by bol milý a vedel by kráčať s nami na ceste životom. Máme rôzne predstavy a nároky, no každá z nás chceme predsa to isté: Aby miloval len nás.

Skutočný muž nemiluje milión dievčat. Miluje jednu miliónmi spôsobov.

Ak si nie si istá, že tvoj muž nemiluje len teba, odíď. Tak, ako miluješ aj ty, zaslúžiš si, aby miloval niekto takisto teba. Bezpodmienečne. Vrúcne a úprimne.

Tak, ako vyžaduješ od svojich priateľov úprimnosť, vyžaduj ju aj od neho. Áno, od toho, do koho si zaľúbená. S kým môžno chodíš, žiješ.

zdroj: unsplash.com

 

Skutočný muž miluje oddane a úprimne. Nemiluje milióny dievčat, ale miluje jednu miliónmi spôsobov. Žije pre jej úsmev, pre momenty s ňou a uvedomuje si, že ona je jediná žena, ktorá ho môže urobiť šťastným.

Uvedomuje si hodnotu svojej ženy a vie, že nijaká by ju nemohla nahradiť. Vie, že na svete existujú milióny krásnych žien, no ona je preňho tá najkrajšia.

“Láska musí byť vášeň, posadnutosť, niečo bez čoho sa nedá žiť. Stratiť hlavu, zamilovať sa do niekoho, zošalieť a to isté spraviť jemu. A ako ho nájsť? Len počúvni, čo ti hovorí srdce. Pretože pravda je, že nemá zmysel žiť a toto nespoznať. Prejsť tú cestu a nepoznať lásku, to je ako neprežiť vôbec nič.”

Chce, aby vedela, že je milovaná. Chce, aby vedela, že je preňho jedinou.

Skutočný muž úprimne hovorí žene o svojich pocitoch a o svojich chybách. Miluje miliónmi spôsobov.

Počúva jej potreby.

Pomáha jej.

Hovorí, že ju miluje.

Váži si ju.

Miluje ju na miliónmi spôsobov.

“Počkaj, už to mám, už viem, čo ti môžem dať ja a nikto iný. Absolútnu závislosť na tebe. Marge, potrebujem ťa viac, než by ťa mohol potrebovať ktokoľvek na celej tejto planéte. Potrebujem tvoju starostlivosť a zo všetkého najviac potrebujem, aby si ma milovala, ako ja teba.”

– Homer Simpson

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.