Vzťah na pracovisku je veľmi diskutabilnou záležitosťou. Niektorí ľudia neodporúčajú randiť kolegom, pretože ste spolu nonstop 24 hodín denne (ak spolu aj bývate). Čo však robiť v prípade, ak máš pocit, že sa páčiš rovno svojmu šéfovi?

Tu už môžu vzniknúť aj rôzne problémy. V prvom rade by si si mala ujasniť, či tvoj nadriadený po tebe naozaj ide. Spísali sme pre teba niekoľko neklamných znakov toho, že je to pravda. Správa sa tvoj šéf takto? Samozrejme, že záleží aj od práce, ktorú vykonávaš, pretože nie všetky pracovné pozície majú rovnaké podmienky. Skús si to ale premietnuť na tvoju konkrétnu situáciu.

1. Neustále ho zaujíma tvoj názor a na poradách sa ťa pýta, čo si o tom myslíš.

2. Hľadá si zámienky na to, aby si prišla do jeho kancelárie, alebo aby s tebou trávil čas osamote.

3. Ak s niečím potrebuješ pomoc, vždy ti ochotne poradí a pomôže.

4. Toleruje ti neskorší príchod, prípadne neplánované voľno.

5. Často ťa pozýva na spoločný obed.

6. Zaujíma sa o tvoj osobný život a pýta sa ťa na veci z neho.

7. Aj po skončení pracovnej doby ťa pozýva na drink alebo na večeru.

8. Ak má ísť na pracovnú cestu, chce, aby si ho sprevádzala ty.

9. Neraz ťa prekvapí nejakou drobnosťou alebo darčekom.

10. Správa sa k tebe inak než k tvojim kolegom.

11. Keď je pri tebe, letmo sa ťa dotýka.

12. Píše ti aj po skončení pracovnej doby.

Našla si v týchto bodoch aj svojho nadriadeného? V prvom rade by si si mala premyslieť, čo s tým chceš robiť. Je ti príjemné alebo nepríjemné jeho správanie? Ak nepríjemné, určite by si nemala byť ticho a mala by si s tým niečo robiť. Musíš však byť opatrná, akým spôsobom ho na to upozorníš. Niektorí chlapi sú veľmi urážliví a mohlo by sa stať, že by si na teba potom zasadol a nebodaj by si ešte prišla o svoje miesto.

A ak ti jeho správanie lichotí a dokonca sa aj tebe trochu páči, tiež si musíš presne ujasniť čo chceš. Vzťah so šéfom môže ovplyvniť aj tvoj vzťah s kolegami a celkovo aj tvoju pracovnú výkonnosť. Takže si naozaj dvakrát premysli, či ti to za to stojí a ak áno, tak urob všetko pre to, aby si bola šťastná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.