Líčenie bolo odjakživa skôr ženskou záležitosťou. Aj keď v minulosti sa stretávame s niekoľkými obdobiami, keď make-up používali aj muži, dnes sa tento trend rozmáha oveľa viac.

Šikovní make-up artisti využívajú platformu sociálnej siete YouTube a svoje zručnosti posúvajú početnému publiku. A že sú úspešní! Niekoľko miliónové zhliadnutia ich videí hovoria za všetko. Idú si za svojím snom a búrajú stereotypy o tom, že líčenie je určené len pre ženy. Zoznám sa teda s najúspešnejšími mužskými youtubermi na scéne.

 

Jeffreey Star

youtube.com

Jeden z najslávnejších mužských youtuberov s beauty kanálom, ktorého typickým znakom sú ružové vlasy. Jeffrey Star, vlastným menom Jeffrey Lynn Steiniger,  už od malička experimentoval s maminým make-upom a nosil ho dokonca aj do školy.

Svoju kariéru odštartoval ako spevák na MySpace s 25 miliónmi videní.  V roku 2009 vydal svoj debutový album Beauty Killer a texty si píše sám. Okrem hudby sa venuje modelingu, je make-up artista, módny dizajnér, DJ a najmä youtuber. Je tiež autorom vlastnej kozmetickej línie Jeffrey Star Cosmetics. Na jeho e-shope zoženieš krásne tekuté rúže, rozjasňovače, paletky očných tieňov a oblečenie. Dokonca má kolaboráciu aj s Mannym Gutierezom, o ktorom si prečítaš nižšie.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

V jeho videách nájdeš najmä inšpirácie na líčenie, zopár vlogov z účasti na módnych prehliadkach, z cestovania a z jeho amerického života, hauly a rôzne produktové recenzie. Na YouTube má viac ako 4 milióny odoberateľov.

 

Manny Gutierrez

youtube.com

Manny musel svoju lásku k make-upu ako teeneger skrývať, pretože jeho rodina ho nepodporovala v jeho sne stať sa make-up artistom. Preto zo začiatku študoval medicínu, ale zo školy nakoniec odišiel. Pracoval v Sephore a pre značku MAC v rodnom meste San Diegu.

Populárnym sa stal vďaka Instagramu a neskôr sa ho ujal jeho kolega a súčasný najlepší priateľ Patrick Starrr. Patricka Manny vždy obdivoval a sadli si aj vďaka podobnému osudu a nepochopenia zo strany rodiny. Jeho YouTube kanál pod menom Manny Mua má dnes takmer 3 milióny odoberateľov.

Tento rok sa dokonca stal prvým mužským ambasádorom  a tvárou značky Maybelline.

Môžeš si pozrieť jeho make-up tutoriály, recenzie kozmetických produktov a video o kolaborácii s Jeffrey Star Cosmetics. Objavujú sa tam okrem Jeffreyho a jeho priateľa aj Patrick Starrr, youtuberka Jacklyn Hill a mnohí ďalší.

 

Patrick Starrr

@PATRICKSTARRR

Veľmi sympatický youtuber, ktorý žije podľa hesla „Make-up je jedna veľkosť pre všetkých“. Počas toho ako vyrastal, nemala jeho rodina vôbec pripojenie na internet, preto sledoval najmä lokálne kanály a reality show, ako Ameriaca´s Next Top Model alebo Miss Universe.

Miloval a stále miluje hru na piano.  Jeho vášňou bolo odjakživa fotografovanie, cez ktoré sa dostal k make-upu. Pri upravované fotiek vo photoshope zistil ako upraviť tvár a to ho viedlo k odštartovaniu kariéry make-up artistu.

Nedali mu prácu v spoločnosti MAC a preto potreboval miesto, kde by sa mohol líčiť. Tak začal s videami na YouTube, hoci rodičia z neho chceli mať radšej obchodíka alebo zdravotného asistenta.

Dnes má jeho kanál viac ako 2 milióny odoberateľov z celého sveta a vo videách líči aj hviezdy ako Shay Mitchel a Lauren Curtis.

 

Marc Zapanta

youtube.com

Študoval na škole pre make-up artistov a popri štúdiu si založiť YouTube kanál.

Marc je obľúbený najmä pre svoje videá, v ktorých sa transformuje na obľúbené celebrity, ako Kylie Jenner, Beyoncé, ale cudzie mu nie sú ani rozprávkové postavičky. Ak túžiš byť na Halloween morskou pannou alebo Grinchom, možeš sa inšpirovať jeho videami.

Zúčastnil sa súťaže Daily Mix Beauty Bootcamp s youtubermi ako Zoella, Pixiwoo, Tanya Burr a Jimmy Chapman. Zaujíma sa o problematiku homosexuálne orientovaných ľudí a zúčastňuje sa tiež pochodov za ich práva.

Jeho YouTube kanál sleduje viac ako 100 000 odoberateľov a toto číslo stále rastie.

 

Gabriel Zamora

bustle.com

Gabrielovu kariéru odštartovala minulý rok titulka časopisu CoverGirl, na ktorej líčil mužského modela Jamesa Charlesa. Odvtedy sa snaží búrať bariéry v zaužívaných pravidlách líčenia.

Jeho svojský zjav s modrými vlasmi, výrazným obočím a žiarivými perami ho odlišuje od jeho kolegov youtuberov.

Pred založením svojho kanálu, ktorý má v súčasnosti 180 000 odoberateľov, sledoval iné beauty youtuberky. Chcel, aby jeho oči vyzerali väčšie, tak hľadal na internete, ako si ich zväčšiť pomocou make-upu. No a dnes radí prostredníctvom videí on.

Vzdal sa štúdia na obchodnej škole, aby si išiel za svojím snom. Nechcel len pracovať pre niekoho, chcel si vybudovať svoju vlastnú značku.

Komentáre