V živote človeka sú vzťahy naozaj dôležité. Ľudia ovplyvňujú našu náladu, formujú nás a robia naše životy jedinečnými. Každá žena chce byť milovaná a chce nájsť toho pravého. Mne osobne by stačil aj ten ľavý, ale môj život má celkom zlý zmysel pre humor.

Mám síce len 20 rokov, ale moja mama by ma niekedy už najradšej vydala a mala aspoň šestnásť vnúčat ako za čias Márie Terézie. Darmo, že mám staršieho brata a že tie časy pominuli ako tohtoročný sneh na Vianoce, no moja mama má jasný cieľ. Preto si takmer každý týždeň ako sa vrátim zo školy domov na mňa posvieti so svetlom jasnejším než je samotné slnko a s vyšetrovacími metódami lepšími než akými oplýval sám veľký Sherlock Holmes. Nuž, ako to býva na maminky nik nemá.

Avšak, maminka nevie, aký poklad má doma. Mne ku šťastiu netreba veľa. Popravde, vystačím si s čokoládou, pivom a mačkou. No dobre, ešte niečo tomu chýba. Make-up. Nie, naozaj nepotrebujem chlapa. Ako každá emancipovaná žena všetko chcem urobiť sama, veď načo by mi bol chlap? Veď taký priemerný chlap sa dá pokojne nahradiť malým huňatým priateľom, ktorý vás nebude vyšetrovať alebo sa nemusíte báť, že vás vymení, keď priberiete. Mačka sa vždy vráti domov. Vie totižto kto ju chová. Veľmi dobre si pamätá toho človeka a aj keď vás bude mať plné zuby, neodíde. Je príliš lenivá na to, aby sa musela o seba starať sama, a preto si myslím, že taká mačka vás nikdy nesklame. Mňa ešte ani jedna nesklamala.


Dala som si záväzok a ten znie, že až raz budem veľká a pomaly mi bude tiahnuť na dôchodkový vek a už nebudem môcť znovu znižovať zo svojich nárokov, ktoré sú zatiaľ pomerne vysoké (veď predsa Himaláje tiež nevyrástli len tak z ničoho) vykašlem sa na hľadanie toho pravého chlapa a budem mať mačky. Kopu mačiek… a ak náhodu to nebude možné v prípade, že nebudem mať na svoj vlastný byt a prenajímateľovi by vadili chlpy, kúpim si starú korytnačku.
Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: unsplash.com
Áno, myslím, že to je tá správna cesta. Je to milé zviera, veľa toho nenahovorí, takže sa nemusím báť, že by mi skákala do reči, keď budem mať svoju chvíľku monológu a nemusím sa báť, že sa bude snažiť zbytočne argumentovať v aj tak prehranej hádke. Veď žena má vždy pravdu. Dokonca aj vtedy, keď ju nemá. Korytnačka dokonca ani veľa neje, a teda o moju čokoládu a pivo sa nemusím s nikým deliť.

No môžem teraz so zdvihnutou hlavou povedať, že sa na svoju romantickú budúcnosť so svojou budúcou starou korytnačkou Gertrúdou teším. Teda zatiaľ sa mi tá predstava brutálne páči. Skúste sa ma opýtať tak za 30 rokov…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.