Objatie nepochybne patrí k najobľúbenejším a najčastejším prejavom lásky okrem bozkov. Existujú rôzne typy a podľa portálu Bolde dokážu vypovedať veľa o tvojom partnerovi. Alebo o kamarátovi či mužovi, s ktorým flirtuješ. Myslí to s tebou vážne alebo si pre neho len dobrá kamoška? Pozri sa na to, akým spôsobom ťa zvykne najčastejšie objímať.

Začnime pri mužoch, s ktorými zatiaľ nemáš nič (a pravdepodobne ani mať nebudeš). Ak ťa pri objímaní potľapká po chrbte, ide o neklamný znak toho, že ťa neberie vážne, neplánuje s tebou budúcnosť a urobil to len tak zo slušnosti alebo preto, že si na tom trvala.

To isté platí, ak ťa zovrie len jednou rukou. Dáva si od teba odstup, snaží sa udržať otvorený priestor a len chcel byť milý, aj keď mu to nie je veľmi príjemné. Tieto typy objatí môžeš zažiť s kamarátmi, ktorí v tebe nevidia nič viac a nechcú to posunúť na vyšší level.

Šancu na niečo viac máš v prípade, ak ťa pri objatí pobozká na líce. Ide o jemný prejav náklonnosti a toho, že mu na tebe záleží a nie si pre neho cudzia osoba. Veľmi to však záleží na okolnostiach, pretože líce si mohol vybrať preto, aby sa vyhol perám. Treba si všímať aj reč jeho tela.

Niečo medzi priateľstvom a romantikou nastáva, ak ťa zovrie v náručí dlhší čas a nepúšťa ťa. Takýmto spôsobom môže chlap zisťovať, či má u teba šancu. Ak ostaneš, dávaš mu zelenú, no ak sa odtiahneš, je mu jasné, že by mal cúvnuť. Ak je to príjemné obidvom, dokážete tak zotrvať aj niekoľko minút. A nie sú potrebné ani slová.

Medzi najintímnejšie typy patria silné zovretie s hladkaním chrbta a objatie zozadu (napríklad aj s bozkom na čelo). Ak to chlap urobí týmito spôsobmi, cíti sa s tebou veľmi dobre a pohodlne. Môže sa považovať za tvojho ochrancu a nemusíš sa pri ňom báť, že by ti niečo hrozilo.

Zdroj: Bolde

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.