Každá z nás určite prežila sklamanie v láske. Nič nové, ja viem. Poznáš to, preplakané noci, výčitky svedomia, či neustále otázky prečo, ktoré krúžia v tvojej hlave deň, čo deň. Neustále hľadáš odpoveď sama v sebe, možno sa občas aj obviňuješ za to, čo sa stalo. 

Poznám to. Tento pocit ma sprevádza pomaly celé tri roky. Vedome si myslím a priznávam, že som z toho vonku ale naozaj som? Naozaj som sa z toho všetkého dostala? Často obdivujem ľudí, ktorý sa z bolesti veľmi rýchlo otrasú, hodia to zlé za hlavu a zavrú za minulosťou dvere. Veľa krát som sa pokúšala o to isté. Dnes stojím pred zrkadlom, pozerám sa na svoju tvár a nespoznávam sa. Deň čo deň sa snažím zamestnať svoju myseľ čímkoľvek, pri čom na chvíľu zabudnem na svet okolo mňa. Predstieram, že som v poriadku, že mi nič nie je, že som z toho vonku. Je ťažké dlhodobo sa usmievať na svet okolo teba, keď máš vo vnútri pocit, že sa rozpadáš. 

zdroj: unsplash.com

Otázky: „Prečo?“, nahradili otázky: „Kedy to skončí?“. Občas mám pocit, že môj život sa točí na kolotoči. Niečo nové začne a aj skončí. Poslednýkrát, keď som si myslela, že som našla to, po čom som tak veľmi túžila, som zistila, že lásku nemožno hľadať. Láska k tebe príde, jedného dňa určite. Možno ti ju dá pes, možno ju pocítiš, keď na teba bude svietiť slnko a možno si jedného dňa uvedomíš, že keď si ju prestala hľadať, prišla sama.

Neoplatí sa naháňať za niečím, čo ti neprinesie radosť. Taktiež nie je dobré, každé ráno hrať divadelnú hru pre stovky divákov, ktorých stretneš na ulici. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. A každá z nás vie, že po takejto životnej lekcií je toto porekadlo naozaj pravdivé. Možno sa nie vždy usmejem úprimne, pretože nechcem počuť zbytočné otázky čo mi je, možno som nie vždy práva pozitívna, pretože nie vždy sa to dá zvládnuť a možno nie som vždy navonok tak silná, ako ma pozná moje okolie. Nemôžem povedať, že som falošná, len zdieľam myšlienku, že pokiaľ nebudem aspoň navonok šťastná ja, nebude šťastné ani moje okolie. Možno svoju minulosť stále obviňujem za z časti zničenú prítomnosť ale som si úplne istá, že som za ňou zavrela dvere už veľmi dávno. 

zdroj: pexels.com

A viem, že aj tá najväčšia búrka jedného dňa skončí a opäť vyjde slnko. Raz určite áno. Raz si tiež budem môcť povedať, že po mojom boku stojí niekto, koho som po svojom boku naozaj vždy chcela mať. Možno som ho už našla, je kúsok odo mňa, len ešte nenadišla naša chvíľa…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.