Hovorí sa, že ženy majú pred mužmi mnoho tajomstiev. Malých aj veľkých, vtipných aj vážnych… no ani muži nie sú k nám tak úplne otvorení. Vieš, ktoré veci pred nami nahlas nikdy nepriznajú? Či už sa hanbia, boja o svoje ego alebo majú iný dôvod, sú to tieto…

Som žiarlivý

Muži na rovinu nepovedia, že žiarlia, no ich činy to dávajú jasne najavo, aj keď to popierajú. Veď ktorý chlap by sa nahlas priznal, že má strach, pretože niekde tam vonku je lepší ako on a mohol by mu „prebrať“ priateľku? Niektorí sa tvária, že im nevadí, keď ideš s bývalými spolužiakmi von, iní spravia doma poriadne scény, no vysloviť žiarlim na teba, bojím sa, že ťa stratím, na to gule nemajú. A pritom by sa tým vyriešilo mnoho nedorozumení už vopred.

Nemám na to

Aj keď sa postavenie mužov a žien vo vzťahu už dávno neberie tak ako kedysi, muži stále majú v sebe zakorenené, že majú byť ochrancami, majú byť tými, kto sa o svoju polovičku dokáže postarať aj materiálne. Chcú ti ukázať, že majú na to ťa zabezpečiť, že majú na to pozvať svoju milovanú na dobrú večeru, ktorú si zaslúži.

Ak majú finančné problémy, nepriznajú to. Nechcú vyzerať slabo, nezodpovedne či cítiť sa, že zlyhali. Radšej si požičajú, akoby sa mali „hanbiť“. Aj keď na tom nič nie je. Každá dobrá žena pochopí a všimne si, ak sa muž s týmto trápi a nenechá ho v tom ďalej.

Ak chceš byť v takejto situácii empatická, nehovor mu, že vieš, že na to nemá, aby sa necítil zle. Radšej to zahraj na to, že dnes pozývaš ty. Alebo vymysli program, pri ktorom netreba míňať peniaze. Ak ste v dlhodobom vzťahu, potom to riešte spoločne. Pomôžte si a majte pochopenie.

Nedokážem to urobiť

Čo je to za muža, ktorý nevie opraviť pokazenú vec alebo vyriešiť problém? Muži nezradia vlastné ego tým, že by pred ženou priznali, že existuje niečo, čo nedokážu spraviť. Je to pre nich znakom slabosti. Budú sa snažiť hodiny aj dni, len aby veci úspešne dotiahli do konca. A ak sa im to nepodarí, radšej hodia vinu inde, len nie na seba. No nie sú občas až smiešne zlatí?

Záleží ma na tom, ako vyzeráš

Každý muž, ktorý miluje ženu, ju berie ako tú najkrajšiu. Naozaj. Ale niekde v kútiku duše vie, že mu záleží aj na výzore. Chce byť v spoločnosti ten, kto má po boku ženu, na ktorú môže byť pyšný. Nie, oni netúžia iba po modelkách. Iba po takej, ktorá sa o seba stará, ktorá sa vie slušne obliecť a vyžaruje z nej ženskosť. Nikdy ti to nepovie nahlas, pretože ťa miluje, no je to pravda.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.