Každý človek má svoje dobré, ale i zlé vlastnosti, zvyky či správanie sa. Niečo, čo je pre nás úplne normálne, sa môže inému zdať ako veľké čudáctvo. Zaradiť k tomu môžeme aj lakomstvo. Stretnúť sa s takým človekom, ktorý sa s tebou o nič nepodelí, či ti vypočíta dlh za kávu do posledného centu, nie je nič príjemné.

O to ťažšie to môže byť, ak si s niekým takým vo vzťahu. Ver tomu, že kontrolovať bude každý váš výdavok, a dokonca aj tie, ktoré pôjdu z tvojho vrecka. Ktorí muži patria k najznámejším držgrošom?

Kozorožec

Muž narodený v tomto znamení je jednoznačne najväčším lakomcom zverokruhu. Je to osoba, ktorá potrebuje mať všetko pod svojou kontrolou, zapísané, zaznačené. Aj napriek tomu, že to má svoje praktické využitie, v oblasti financií to už zábava nie je.

Nerád sa delí a už vôbec nie míňa peniaze na niečo, čo nepokladá pre život za potrebné alebo niečo, čo poteší osobne jeho. Ak pôjdete ako pár k niekomu na návštevu, budeš ho musieť pekne prosiť, aby kúpil aspoň dobrú bonboniéru.

Býk

Ak budeš mať po boku muža Býka, priprav si svoje nervy. Je to človek, ktorý miluje materiálne veci a peniaze, no hrabe si všetko iba pre seba. Čím viac toho má, tým je spokojnejší. Preto ho priam bolí, keď vidí, že zo spoločnej kasy idú mince niekam preč.

Ak si budeš chcieť niečo kúpiť zo spoločného, budeš ho musieť poriadne dlho presviedčať o tom, že to za to stojí. On sa ťa bude zase snažiť presvedčiť o tom, prečo nie. Vo vzťahu s ním je lepšie mať aj v manželstve vlastný účet.

Vodnár

Tento muž rád dostáva a nerád dáva. Je to ten typ muža, ktorý je šťastný, ak ho pozveš na kávu, no nemá ani v pláne ti to nabudúce vrátiť. Je tvrdohlavý a najradšej by všetko doprial iba sebe. Ak má ísť niečo pre iného človeka z jeho peňaženky, ťažko to predycháva a dokáže byť v tichosti nahnevaný ešte poriadne dlho.

Kvôli jeho žgrlošstvu sa s ním ľudia niekedy ani nechcú baviť, pretože nemajú záujem sa doťahovať o to, prečo nikdy nezaplatí večeru. Ak s ním začneš randiť, priprav sa, že ak sa dohodnete na polovici účtu, preráta ti to naozaj do posledného centu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.