unsplash.com

Pred pár dňami sa mi oči zastavili na istom titulku z časopisu „Muži na povrázkoch“. Článok som si zo zvedavosti prečítala. Písalo sa tam o mužoch, o ich schopnosti vyhovieť ženám a o tom, ako sú často krát schopní splniť ženám čo im vidia na očiach. Článku som však neprikladala dôležitosť. Nie je predsa možné, aby sa muži správali tak, ako si to my ženy, predstavujeme. Muži predsa nie sú cvičené opice a okrem toho, každý človek predsa potrebuje myslieť aspoň trochu slobodne.

Neskôr, keď som sa nad celou myšlienkou zamyslela, trochu mi to dávalo zmysel. Veď aj môj priateľ sa často správa tak, ako mu to poviem, resp. ako si to želám. Ale prečo? Celé to bolo jednoduché. Muži sú veľmi jednoduchí, ale neplnia želania len tak. Ich ochota vyhovieť ženám je podmienená. Podmienená jednoduchou láskou, láskou k nám, ženám. Ich láska je ale iná, oveľa jednoduchšia, priama a pravdepodobne príde trošku ťažšie. No ich láska je aj tak láskou, ktorá spočíva v maličkostiach.

zdroj: unsplash.com

Tieto maličkosti sa odzrkadlia v každodenných činnostiach, v tom ako spolu trávite váš čas. Napríklad ak ťa v spoločnosti predstaví ako svoju priateľku, svedčí to o tom, že chce aby všetci naokolo vedeli, že patríte k sebe. Ukazuje na to, že ťa má rad a nehanbi sa za to. To je mužská láska.

Z času na čas ti len tak zavolá a opýta sa, aký si mala deň. Stará sa o teba a chce ťa chrániť. Keď budeš chorá asi nebude ten, ktorý bude pri tebe sedieť a hladkať ťa po vlasoch, zatiaľ čo ty budeš piť horúci čaj a usilovať sa uzdraviť. Ale zabezpečí, aby si mala všetko čo potrebuješ k uzdraveniu. To je mužská láska.

Bude ťa chrániť pred strachmi, ktoré prežívaš, pred ľuďmi, ktorých stretávaš. Postaví sa za tvoju česť a bude ťa pred ostatnými hájiť. To je mužská láska.

zdroj: unsplash.com

Niečo hlboko v ňom bude kričať, aby ťa chránil, staral sa o teba a hlásil sa k tebe, ako sa len dá. Všetky tieto maličkosti sú však podmienené láskou, ktorú k tebe cíti. Toto je mužská láska, úplné jednoduchá, skrytá v každodenných činnostiach. Ak by nás však muži nemilovali neboli by to  „muži na povrázku“. Nesprávali by sa podľa našich predstáv a určite by nám neplnili želania na požiadanie. Avšak, netreba zabúdať mužom lásku dávať. Nestačí, aby miloval len jeden.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating