Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy a muži dávajú najavo svoje pocity odlišne. Zatiaľ čo žena očakáva lavínu lásky a uznania, muž jej jemne odhrnie vlasy z čela. To je ten dôvod, prečo sa tak ľahko zamotávajú.

Tu je niekoľko spôsobov, akými muž vyznáva žene lásku.

Počúva ťa

Ako často spolu zdieľame svoje nezaujímavé príbehy a nepodstatné detaily s ostatnými? Pravidelne! Zdvorilá osoba počúva, pritakáva a v podstate ti nevenuje veľa pozornosti. Pokiaľ si však muž zapamätá všetky príbehy o tvojich príbuzných, znamená to, že tvojim slovám pridáva veľkú váhu. Počúva ťa. Jeho želaním je, aby bol k tebe bližšie, pomáhal ti a zapamätal si o tebe maximum informácií. To je vzácna a hodnotná funkcia.

Prizná si chybu

Milujúci muž si prizná svoje chyby a ospravedlní sa, aj keď niečo také pre neho predstavuje muky. Váži si myšlienky svojej lásky, rešpektuje ju a nikdy jej nesľubuje niečo, čo nemôže splniť. Z tohto dôvodu dokáže uzatvoriť kompromis a zabudnúť na svoju tvrdohlavosť. Ak ti ešte k tomu všetkému dovolí šoférovať jeho auto… takže je pravda, že činy povedia viac ako slová.

Vždy je pripravený ti pomôcť s opravami

Alebo aspoň zavolá opravára. Dôležité je, že sa snaží všetko nechať na svojich pleciach a nezaťažovať takýmito opravami teba. Nemusíš pri ňom vedieť, ako sa používa kladivo alebo akým spôsobom by si vymenila žiarovku. Považuje za skvelú príležitosť ukázať svoje praktické zručnosti a dokázať ti, že bude skvelým manželom. Mimochodom – všetko mu postačí povedať raz.

zdroj: instagram.com/odzadu

Neštíti sa komunikácie s tvojou rodinou

Stretnutie sa s rodinou svojej partnerky je pre muža veľmi strašidelné. Preto len skutočne milujúci človek je pripravený podstúpiť čokoľvek, aby sa mohol dostať bližšie k tebe. Nezáleží mu na tom, či to znamená, že sa bude musieť stretnúť s tvojím otcom, ktorý ho niekoľkokrát počastuje vražedným pohľadom alebo s tvojou veľmi puritánskou babičkou. Snaží sa ohúriť každého a neštíti sa komunikovať s kýmkoľvek, pretože ťa miluje. Rešpektuje tvoju rodinu a uvedomuje si, že jedného dňa do tvojej rodiny môže patriť aj on.

Pýta sa na tvoj názor ohľadom obliekania

Muži tiež chcú vyzerať dobre. Pravdepodobne si o tebe myslí, že máš skvelý módny vkus. No pokiaľ sa ťa pýta, ako na ňom vyzerá tento či onen kúsok, chce v tebe vzbudiť úžas.

Rád robí s tebou každodenné činnosti

Nudné povinnosti sú súčasťou nášho každodenného života. Pokiaľ s tebou chlap chodí po úradoch, bankách, nudných obchodoch, neznamená to, že ho to všetko zaujíma, jednoducho chce tráviť čo najviac času v tvojej spoločnosti. Nie je to zázrak?

Varí ti

Túži ti vyčarovať úsmev na tvári a tak ti hoc aj každý deň navarí tvoje obľúbené jedlo. Veľmi často to znamená, že varenie je spôsob, akým vykročí zo svojej komfortnej zóny. A je schopný to urobiť len a len pre teba. Nenadarmo sa hovorí že láska ide cez žalúdok.

zdroj: instagram.com/thetravellingnomads

Plánuje spoločné výlety a nezabúda ich presný čas

Mnohí muži milujú spontánnosť, najmä ak sú zamilovaní. Naopak – ženy majú rady všetko dopredu naplánované. Milujúci muž toto neprehliadne a vymýšľa neočakávané výlety a vzrušujúce prekvapenia, len aby ti urobil radosť.

Myslí si, že si krásna … vždy

Každá z nás máme tie dni, kedy nevyzeráme práve najlepšie – či už preto, lebo máme kruhy pod očami, akné, strapaté vlasy a tak ďalej … Milujúci muž je pripravený kedykoľvek chváliť tvoj vzhľad. Okrem toho je viac ako pravdepodobné, že si nejaké zmeny na tebe ozaj nevšimne.

Je pripravený sa za teba obetovať

Ak zmení svoje plány, len pre to, aby si bola šťastná, či vtedy, keď si chorá, len aby bol pri tebe, je to znakom pravej lásky. Týmto ti dáva pocítiť, že si jeho najväčšou prioritou.

Je hrdý na tvoje úspechy a podporuje tvoje bláznivé nápady

Úspechy milovanej ženy každý z nás vníma veľmi osobne. Milujúci muž s ňou nikdy nesúperí a nepodceňuje, snaží sa s ňou osláviť jej víťazstvo. Dokonca ak o tretej ráno dostaneš chuť na čokoládu či odletieť do Indie, urobí to všetko s tebou. No nie je to pravá láska?

zdroj: instagram.com/silin_cht_

Bojuje o tvoju lásku a bojí sa o teba

V ťažkých chvíľach, počas hádky alebo vtedy, ak si z niečoho sklamaná či žiarliš, nesnaží sa ťa ignorovať. Namiesto toho urobí všetko pre tvoj pokoj a tvoje šťastie. Urobí to všetko z toho dôvodu, lebo sa bojí, že o teba príde. Nezáleží na tom, čo sa ti v živote prihodí, vždy bude stáť po tvojom boku. Postará sa o teba v čase choroby, rozosmeje ťa, keď si smutná, raduje sa a smúti spoločne s tebou. Vždy bude s tebou zdieľať svoje plány, túžby a sny, pretože túži s tebou prežiť celý svoj život.

Nebojí sa ukázať pred tebou svoje slabosti

Dať najavo svoje slabosti je pre muža skutočnou výzvou. Pokiaľ ťa však skutočne miluje, nebude sa hanbiť za tvoje slzy, smútok či únavu. A čo je najdôležitejšie, nebojí sa pred tebou ukázať svoj strach o to, že ťa stratí. Pretože si jeho slabosťou a zároveň aj silou.

 

Zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.