Pexels/Alesia Kozik

Predstav si, že by si sa desiatich slobodných mužov opýtala, akú ženu by si vedľa seba vedeli predstaviť. Stavíme sa, že väčšina z nich by v opise nezabudla spomenúť aj na to, ako by mala vyzerať. Aj keď nie sú všetci povrchní, na vzhľad narážajú častejšie, ako ženy, ktoré opisujú svojich vyvolených. No až partnerku svojich snov nájdu, zistia, ako veľmi sa dá mýliť pri tom, aká by ich láska mala byť.

Aj napriek tomu, že už nie sme v dobe, kedy si musia dokazovať svoju „mužnosť“, ak majú nahlas hovoriť o vzťahoch, buď si robia žarty alebo nedajú úplne najavo to, po čom ich srdce naozaj túži.

Preto si my, ženy, stále myslíme, že ak ich nezaujmeme na prvý pohľad svojou krásou, nebudeme mať šancu. Veď keď sa im nezapáčime hneď, ako by sme si mali nájsť chlapa?

Pravdou však je, že toto všetko je iba v našich hlavách. Strach z toho, či sme dosť pekné na to, aby nás niekto začal milovať, nevyšiel z ich rečí, ale z toho, ako sme si to vzali my.

Zafixovali sme si, že musíme byť pre našich partnerov reprezentatívne, že sa musíme obliekať príťažlivo, mať vždy dokonalý make-up a vlasy, aby sa nás nezľakli. No raz príde do tvojho života muž, ktorý ťa bude hltať pohľadom najviac vtedy, keď budeš ráno rozospatá vstávať z postele vo svojom vyťahanom pyžame. Vieš prečo? Pretože láska sa nebude pozerať očami, ale dušou.

Muži totiž v skutočnosti nehľadajú krásnu tvár, ale tú dušu. A ak to tak nie je, ešte sa z nich skutoční muži nestali, takých nechaj dospieť. Oni chcú ozajstnú ženu a ozajstné city, nie niečo, na čo sa bude dať iba pozerať.

Chcú ženu, s ktorou sa budú môcť rozprávať, smiať, veriť jej. Jednoducho ženu, ktorá sa dotkne ich vnútra a bude pre nich najkrajšia práve preto, že sa z nej stane ich najlepšia priateľka.

Nepomôže ti drahý make-up ani luxusné šaty, ak budeš na prvom rande sedieť ticho, ak nebudete mať spoločné záujmy či hodnoty. Všetko, čo potrebuješ, je úprimný úsmev a oči, z ktorých bude sálať úprimnosť.

Muži sa síce budú v partii chváliť tým, aký zadok si mala, no keď budú večer zaspávať, nebudú snívať o tvojej postave, ale o tom, ako dobre sa pri tebe cítili.

Nehľadaj si teda toho, ktorý bude chváliť iba tvoj zovňajšok, ale toho, ktorý si všimne tvoje vnútro. Ten to s tebou totiž bude myslieť vážne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating