Keď počuješ slovo múzeum, vybavia sa ti povinné výlety zo školy, na ktorých si sa išla unudiť k smrti a chodila si tam len z povinnosti? Teraz sa môže všetko zmeniť, pretože Slovensko nám ponúka množstvo originálnych a netradičných múzeí, v ktorých sa nudiť určite nebudeš.

Leto je preto ideálnym obdobím, aby si vzala kamošky, frajera, sestru či maminu a urobte si spolu výlet, ktorý nebudete ľutovať. Zabaľte si aj deku a nejaké jedlo a môžete si urobiť piknik.

Múzeum Gýča (Kremnica)

Určite sa aj u vás doma nájdu desiatky sošiek či iných nepotrebných vecí, na ktoré celý rok len sadá prach a inak sa vôbec nevyužívajú. Predstav si miesto, kde sa takéto predmety zhromaždili a vznikol z toho jeden veľký gýč. Múzeum Gýča v Kremnici je veľmi obľúbené a nájdeš tam aj veci, ktoré určite vlastnila tvoja mamina či babka.

zdroj: facebook.com/Múzeum Gýča

Park miniatúr (Podolie)

Nemáš čas chodiť po všetkých hradoch a zámkoch na Slovensku? Navštív Park miniatúr v Podolí pri Piešťanoch a na jednom mieste nájdeš desiatky pamiatok, ktoré sú vernými kópiami skutočných hradov. Možno sa ti tam nejaký zapáči a ty si ho budeš chcieť ísť pozrieť aj v originále.

zdroj: facebook.com/Park miniatúr v Podolí

Múzeum mobilov (Dobšiná)

Pamätáš si ešte na svoj prvý mobil? Možno si ani len nevieš predstaviť, aké telefóny mali tvoji rodičia či starší súrodenci. Klasická 3310 nesmela chýbať azda v žiadnej rodine. Ak si nevieš predstaviť život bez smartfónu, určite navštív múzeum mobilov v Dobšinej, aby si videla, s čím sa museli uspokojiť staršie generácie.

zdroj: facebook.com/Mobile Phone Museum Dobšiná

Banka Lásky (Banská Štiavnica)

Banka Lásky je unikátny projekt, ktorý vznikol v Dome Maríny v Banskej Štiavnici, ktorá patrí k najromantickejším miestam na Slovensku. Môžeš si priniesť nejaký predmet, ktorý reprezentuje vašu lásku s priateľom a môžete si ho uzamknúť v jednej zo skriniek v tejto banke.

zdroj: facebook.com/Banka Lásky

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola (Medzilaborce)

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach je prvé múzeum, ktoré vzniklo na počesť pop-artového umelca Andyho Warhola. Ak sa zaujímaš o súčasné trendy v umení, určite si tam prídeš na svoje.

zdroj: facebook.com/Múzeum moderného umenia Andyho Warhola

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.