Spýtala som sa ho na dôvod, na to, čo na nej najviac miluje a on mi povedal niečo, čo by som nečakala. Aký je ten váš?

Väčšina z nás má rôzne dôvody na lásku. Keď sme boli mladší, zamilovali sme sa do výzoru, neskôr do vzdelania, do ambícií nášho partnera, charizmy a jeho správania sa ku nám. Dnes sú v tom možno peniaze, zabezpečenie, pracovná pozícia, postavenie v spoločnosti, či spoločný potomok. Dôvodov na lásku je milión. Rovnako však aj dôvodov na rozchod. Viem, že sú spolu už viac ako osem rokov a to, čo je medzi nimi, bolo pre mňa vždy takou malou záhadou. Hlavne kvôli ich neuveriteľnej dôvere, ktorú si už od začiatku vzťahu preukazovali a láske, ktorú si jednoducho všimol každý. Nepatrila však k tým hlučným, bola prirodzene normálna a predsa reálna.

pexels-photo-227430-1

foto: thoughtcatalog.com

Neboli na sebe závislí, len si jeden druhého vážili. Nepatrili medzi extra romantické dvojice, len sa ľúbili. Nedávno mi to celé nedalo a spýtala som sa ho na tajomstvo, dôvod, čokoľvek, prečo ju vlastne miluje. Čo je na nej iné ako na ostatných ženách? Odpovedal krátko a zvláštne: „nič“. Ja som samozrejme chcela počuť vysvetlenie. Vedela som, že za tým niečo musí byť.

Iba sa usmial a povedal, že nepozná žiadny dôvod. On ju len jednoducho miluje. Hoci je krásna, inteligentná a úspešná, nič z toho nie je dôvodom na jeho lásku. Povedal, že ak by mal na lásku nejaký dôvod, nevydržalo by to nadlho. Vraj každý dôvod sa raz zmení, pominie, ona nebude vždy taká ako je teraz a to by znamenalo koniec. Aj keď na výzore a inom na začiatku záleží – dnes ju miluje bez akéhokoľvek dôvodu, či príčiny.

tumblr_notloeedw81rnqfh0o1_1280

foto: napoleonfour.com

Jednoducho sa do nej zamiloval bezdôvodne a tak si môže byť istý, že ich vzťah nie je postavený na ničom konkrétnom. Iba na rozhodnutí byť spolu nech sa deje čokoľvek. Vie, že si budú musieť prejsť rôznymi vecami, ale on to nevzdá, lebo nechce. „Milujem ju bezdôvodne, a to je celé tajomstvo našej lásky.“

Tak jednoduché a náročné zároveň. Možno je to aj pre nás inšpiráciou ako stavať lásku aj na inom ako len na vonkajšku, postavení, či peniazoch. Láska jednoducho nepotrebuje dôvod, kým vášeň áno. Tá však časom zmizne, ale láska zostane. Teda ak to my sami budeme chcieť…

Páči sa ti autorská tvorba Dominiky Dongovej? Sleduj jej blog a lajkni ju na jej Facebookovej stránke, kde nájdeš veľa podobných článkov, ako je tento!