Po tom, čo si si prečítala titulný nadpis, čo ti ako prvé napadlo? Čo by si podľa teba skutočne zaslúžil muž, ktorý ti zlomil srdce? Tvoj hnev? Pomstu? Prekliatie? Nuž, pravda sa skrýva v úplne iných vodách. 

Poviem ti to na rovinu. Zabudnutie! Jediné, čo si zaslúži je, aby sa neho zabudla. Aby si mu nevenovala už ani sekundu svojho času. Aby nebol chrobákom v tvojej hlave, ktorý si podmanil tvoje city a ty si na ňom ostala závislá. Nemusíš mu odpúšťať, ak to tak úprimne necítiš. No nedovoľ mu, aby mal nad tebou moc aj dávno po tom, čo ťa opustil.

On si žije svoj život a ty žiješ ten svoj v jeho tieni. Takto to chceš? Chceš, aby si každý deň myslela na niekoho, kto už dávno zabudol, ako vyzerajú tvoje oči? Chceš prísť o dobrého chlapa, pretože mu nedáš šancu kvôli niekomu, kto tú svoju s tebou nevyužil?

Hovorí sa, že ak ti niekto ublíži, môžeš mu odpustiť, no nikdy na to nezabudneš. Takto to býva aj vo vzťahoch. Avšak, ak to „nezabudnutie“ znamená, že na neho myslíš každý deň, a že sa nevieš posunúť vpred, potom ťa to ťahá iba ku dnu. Zíde z očí, zíde z mysle. Je len na tebe, aby si ho odstránila z tvojej hlavy. On to už s tebou urobil. A ty si nezaslúžiš, aby tebou manipuloval, aj keď je už dávno preč.

Azda nechceš konečne pustiť to, čo ťa doteraz ťažilo? Nechceš konečne prestať po večeroch plakať a ráno rozmýšľať nad zmyslom života? On sa už nevráti a ty musíš prestať žiť v minulosti. To je jediné, čo pre neho môžeš urobiť a čo si od teba zaslúži po tom, ako ťa sklamal, nechať ho ísť preč aj z tvojej hlavy…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.