“Ideálny muž”, to znie ako klišé. Avšak, buď k sebe chvíľu úprimná a priznaj si, že si si pod týmto naivným pojmom predstavila konkrétnu osobu, teda muža tvojho života.

Poznáš ho už dlhšie. Od prvej chvíle, keď si ho videla, sa ti podlomili kolená a ty si si povedala, že hej, to je on. Ten pravý.

Nezaľúbila si sa len do jeho veľkých modrých očí, širokého chrbta, hipsterskej brady alebo rovnakému ironickému pohľadu na svet. Zapáčil sa ti celý aj s chybami, ktoré si schopná na ňom akceptovať a slušne prehliadať.

3f202580f89d7ad339a5cafb9493518e

foto: pinterest.com

Možno by bol pre teba ideálny, pretože by ťa niesol na rukách alebo sa ti len páči, ako sa na teba vie pozerať. Možno pre vaše malé nočné rozhovory a možno len preto, že z nevysvetliteľných dôvodov prosto chceš.Je jedno, čo vás spája – nespája. Dobre vieš, v kútiku duše, že spolu nebudete.

Nebudete spolu, aj keď ťa predstavil jeho mame, ktorá hovorí o tebe ako o budúcej neveste. Možno poznáš aj zvyšok jeho bláznivej rodiny. Možno si s ním zažila najlepšiu párty. Tebe bolo zle, zvracala si a on tu na druhý deň stále zázračne bol a neušiel. Párkrát ti povedal, že si tá najlepšia žena v jeho živote, jediná z tých všetkých, ktorá ho chápe. Párkrát ti povedal, že ti spraví pekné deti, alebo že spolu precestujete Ameriku stopom. A v eufórii povedal ďalšie pekné – pre neho iba – rozprávky, ktoré sa ti zaryli hlboko do hlavy.

Stojí pri dverách s fľašou vína ako na zavolanie. Je jediný, ktorý ti zdvihne o tretej ráno telefón. Nemáš problém pred ním hovoriť detinsky o svojich snoch. Dokonca, videl ťa bez make-upu a ani to nepostrehol. Ten, ktorý pozná tvoje úchylky, číslo tvojich topánok. A vie, kedy sa na neho bezdôvodne urazíš.

elitedaily.com

On jediný, ktorý ide s tebou na infantilný kolotoč alebo aj do kina na Bridged Johnesovú, aj keď celý film nebude vnímať. Ten, ktorý je ochotný stáť s tebou v DM-ke pri očných tieňoch a lakoch na nechty hodiny. Ten, ktorý ťa podporuje v diéte a nekomentuje fakt, že si to v noci rozmyslíš a zješ celú syrovú pizzu. Vie v tú pravú chvíľu po tebe hodiť čokoládu, keď ju naozaj potrebuješ a možno sa aj raz stalo, že ste si po pár kolách vodky uleteli a niečo ste spolu mali. Ale tam to všetko končí.

Všetky kamarátky ti vravia, že ste perfektný “match” –  ako z titulnej stránky magazínu a radia ti, aby si to na neho vyklopila narovinu, vraj je iba po tom všetkom, čo ste spolu zažili, nesmelý. A možno si nechce pokaziť priateľstvo. Tvoja sestra zas stále pochybuje a presviedča ťa, že je gej.

Pravdou však  je, že on nad tebou nikdy nerozmýšľal inak. Ak sa doteraz nerozhýbal, tak nečakaj na zázrak. Nepríde. On nikdy o vás neuvažoval ako o páre a nepredstavoval si ťa po svojom boku. Prosto a jednoducho, len sa do teba nezaľúbil.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.