Dúfam, že raz pochopíš, že nechať ísť veci, ktoré k tebe nepatria, je omnoho jednoduchšie ako si myslíš. Najťažšie je urobiť to rozhodnutie. Zbaviť sa všetkého, čo ťa ťaží a nedá ti dýchať. Dúfam, že pochopíš, že život sa dá žiť aj bez ľudí, ktorí ťa trápia. A dokonca aj bez tých, ktorých miluješ a máš pocit, že bez nich nemôžeš žiť.

Dúfam, že raz pochopíš, že aj keď je život ťažký, jedného dňa sa to zlepší, a to bude deň, keď do tvojho života vstúpi tá pravá osoba. Možno to bude deň, kedy sa rozhodneš nechať prácu, ktorú nenávidíš alebo sa rozhodneš odsťahovať od ľudí, s ktorými viac nevieš vydržať. Možno sa tvoj život zlepší, keď odídeš zo školy, ktorá ťa nebaví a začneš robiť niečo, čo si vždy chcela. A možno to bude vtedy, keď sa rozídeš s človekom, ktorý ku tebe vôbec nepatrí. V každom prípade však v tom momente pocítiš obrovskú úľavu.

Dúfam, že raz pochopíš, že všetko bude napokon tak, ako má byť.

Neoplatí sa tlačiť na pílu a snažiť sa o niečo, čo nie je pre teba. Pocítiš pokoj, keď si uvedomíš, že všetko, čo sa ti deje, sa deje z určitého dôvodu, a že za každým zlým obdobím nasleduje lepšie.

Dúfam, že raz porozumieš svojim pocitom. Tomu, že tvoje podvedomie, či intuícia sa ti vždy snaží našepkať, čo je správne. Dúfam, že nikdy viac nepôjdeš sama proti sebe a nebudeš si klamať. Nechcem, aby si mala pocit, že existuje nejaká šablóna, podľa ktorej by si mala žiť svoj vlastný život. Ži si ho ako len chceš, no snaž sa žiť tak, aby si nemusela ľutovať, že si sa nechytila príležitostí, ktoré si mala.

Dúfam, že sa naučíš, čo je pre teba správne a budeš vedieť, že občas to nemusí byť to, čo v danom momente chceš. Tak neskláňaj hlavu, keď sa ti práve nedarí. Pozbieraj sa a vykroč vpred, veď na každom rohu ťa čaká niečo, čo môže zmeniť celý tvoj svet.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.