Názov tohto článku hovorí jasne – nenechaj sa na prvý pohľad oklamať a čítaj ďalej. Hovorím o odchode z jedného z najkrajších vývinových štádií človeka. Je to niečo ako vytúžená dovolenková destinácia. A jedného dňa si musíš zbaliť kufre a odísť z hotela v Dubaji do stanu pri Balatone. Ak ešte stále nerozumieš, nevadí. Premietanie mojich myšlienok na papier nemusí byť práve najšťastnejšie. Hovorím o odchode z detstva. O odchode z bezpečnej zóny, v ktorej ti nikto nemohol ublížiť, v ktorej si sa cítila komfortne a šťastne bez toho, aby si na tom musela pracovať, či o tom premýšľať.

„Bolo to také skvelé!“ hovoríš si. Prečo? Pretože teraz to až také skvelé nie je.

Beautiful @lexiwood 😍

A post shared by Fashion & Lifestyle 🦋 (@fantasy.in.fashion) on

S najväčšou pravdepodobnosťou si ani netušila, že tvoja bublinka, v ktorej žiješ je niečo, čo ti raz bude chýbať. A prichádza ten čas. Pomaly dospievaš a uvedomuješ si, že na to, aby sa ti splnili ciele už nestačí len napísať list Ježiškovi. Začínaš rozumieť princípu „bez práce nie sú koláče“. Niečo sa zmenilo. Práca už neznamená dostať jednotku z mäkkýšov na biológii a koláče tiež nepredstavujú výlet do ZOO.

Habt einen schönen Abend ihr Lieben 🌙 Heute waren wir richtig produktiv denn es wurden 2 Videos für YouTube gedreht. 🎥 Das Hochzeits Q&A welches ihr euch gewünscht habt ist nun im Kasten & wird die Tage online gehen. 💗 Mit @paola habe ich dann heute ein weiteres Video für ihren Kanal gedreht 🎥 Ich habe mich so in @briochi_bianco verliebt, dass ich sie am liebsten mitgenommen hätte! 😭🐶 Am Freitag drehen wir auch noch ein Video für meinen Kanal ihr könnt definitiv gespannt sein!! 😍 Jetzt mache ich mir mit @timblackx einen schönen Abend auf der Couch 💗 Was macht ihr ? 😘 ____________________________________ #inspiration #ootd #hair #girl #details #blonde #love #happy #home #interrior #outfit #inspo #spring #cozy #tumblr #goals #lifestyle #prettylittleinspo #americanstyle #kissinfashion #hairsandstyles

A post shared by FASHION | INSPO | TRAVEL (@anajohnson___) on

Opusť nalinkované čiary

Možno sa toho desíš, možno si smutná, možno premýšľaš o tom, či to zvládneš a ako. Pomyselný most zo sladkej rozprávky do horkej reality, na ktorý si vykročila, nie je stabilný. Drievka, z ktorých pozostáva sú už slabé, sem-tam chýbajúce. No nezúfaj, most má stále pevné miesta a má aj koniec. To je pevná zem, na ktorú sa postavíš a prekonáš toto neisté obdobie medzi detstvom a dospelosťou.

Musíš odísť, aby si sa mohla vrátiť. Odísť z raja, prejsť cestou spoznávania sa, zisťovania, čo chceš dosiahnuť, aké sú tvoje ciele, hodnoty, priority. Spoznať ľudí, ktorí ťa obohatia o skúsenosti. Odísť z vesmíru stanovených pravidiel, vopred daných úloh, nalinkovaných čiar. Odísť z vychodených cestičiek.

Potom sa vrátiš do sveta, v ktorom budeš šťastná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.