„Láska nie je to, čo vídame v kine. Nespočíva v romantických schôdzkach a nežných bozkoch za svitu mesiaca. Šťastný vzťah, to je práca, založená na vzájomnej úcte a tolerancii. Aj súlad je ľahké narušiť…“ – Neznámy

Ak si s niekým vo vzťahu, musíš byť pre neho jedinou ženou. Musíš pre neho znamenať všetko a byť pre neho tou najlepšou, akú si mohol želať. Vzťah je o tom, že si nevyberáme dokonalého človeka, no toho najlepšieho pre nás. Pretože nikto nie je dokonalý, ale vždy sa nájde človek, ktorý je ten pravý pre nás.

Ak nie si pre niekoho prvá voľba, opusti ho. Ak nie si pre niekoho jediná, nikdy mu nebudeš dosť.

Láska je jednoduchá, nechci od nej, až sa skomplikuje. Ak pre svojho priateľa znamenáš všetko, je to správne, preto si ťa vybral. Videl v tebe tú najkrajšiu a najlepšiu ženu, akú môže mať. Si pre neho tá pravá a vždy ti to bude dokazovať. Vždy sa na teba bude obracať s pomocou, vždy u teba bude hľadať útechu a rovnako to bude aj naopak. Vždy u neho budeš môcť nájsť otvorené náručie, nech sa stane čokoľvek.

No ak pre svojho priateľa nikdy nebudeš dosť a vždy ťa bude tlačiť do vecí, do ktorých nechceš, mala by si ho nechať ísť. Nie je ten pravý pre teba a nech by si sa zmenila akokoľvek, stále by si našiel niečo, čo by mu vadilo.

Byť niekoho prvou láskou je krásne, no ešte krajšie je byť niekoho poslednou láskou. Buď takou, vďaka ktorej sa na teba tvoj priateľ pozrie a bude šťastný za to, že ťa má.

Nebuď s mužom, ktorý je možno pekný, no psychicky ťa ničí a nemá voči tebe úctu. Nebuď s mužom, pre ktorého si len „náhrada“ za ženu, ktorú nemôže mať. Buď s mužom, ktorý ťa bude považovať za svoju priateľku pred všetkými a všade.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.