Stále si sa cez nich nepovzniesla, pretože je tu ešte stále časť teba, ktorá verí, že sa vrátia. Že sa to ešte neskončilo. Ale to je nebezpečný spôsob myslenia.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Ak sa chceš pohnúť ďalej, musíš prestať dúfať. Dúfať, že si uvedomia, že urobili najväčšiu chybu svojho života tým, že ťa opustili. Dúfať, že prídu a vysvetlia ti, prečo urobili to, čo urobili. Dúfať, že sa vrátia a tak budete môcť začať odznova..

Musíš vymeniť túto nezmyselnú nádej za prijatie. Musíš prijať to, že niektorí ľudia v tvojom živote nemusia byť navždy. Môžu tu byť len na pár hodín, keď ich náhodne stretneš a ani si to neuvedomíš, ale vedieš s nimi zmysluplný rozhovor. Takisto tu môžu byť aj niekoľko rokov a práve vtedy je ťažké prijať ten fakt, že vaše cesty sa už nikdy nestretnú.

pexels.com

Prijmi, že si ich milovala, ale aj to, že ťa opustili. Prijmi, že si im dala všetko, čo si mohla, ale nikdy to neocenili. Brali to ako samozrejmosť. Zlomili ti srdce.

Áno, zaslúžiš si ospravedlnenie. A áno, zaslúžiš si aj rozlúčku, ale to neznamená, že tieto veci dostaneš. Už sú preč. Nikdy sa nevrátia. Neprídu k tebe s ospravedlním a odpoveďami na všetky tvoje otázky, ktoré ťa toľké noci trápili.

Prestaň premýšľať o tom, čo by sa stalo, ak by ste sa spolu znovu bavili. Prestaň premýšľať o tom, čo by povedali, ak by ťa teraz videli. Prestaň premýšľať o tom, čo by sa stalo, ak by si mala druhú šancu.

Pretože pravdou je, že si nezaslúžia druhú šancu. Nezaslúžia si, aby znovu držali tvoje srdce v rukách. Nič z teba si nezaslúžia.

pexels.com

Tú šancu už mali a zahodili ju. Neuvedomovali si, čo mali a teraz to môžu ľutovať. Budú sa musieť naučiť bez teba žiť rovnako, ako si sa ty naučila bez nich.

Dokonca aj keď sa jedného dňa vrátia späť a budú prosiť, aby si im odpustila, neznamená to, že tomu máš podľahnúť. Aj keď to chceš, neznamená to, že to máš urobiť. Nikdy sa nerozhodni pre niekoho, kto nevidí, aká si.

Sľúb mi, že prestaneš čakať na deň, kedy sa vrátia a namiesto toho si budeš užívať každý prítomný okamih s ľuďmi, ktorí za to stoja. Sľúb mi, že si prestaneš prehrávať všetky tie spomienky v hlave a mučiť sa minulosťou. Sľúb mi, že zostaneš sama sebou, až kým nestretneš niekoho, kto ťa zahrnie láskou a úctou, ktorú si si vždy zaslúžila.

Je ťažké si pripustiť, že niekto, na kom ti záležalo je už navždy mimo tvojho života. A aj keď pre teba ten vzťah znamenal viac, ako čokoľvek iné, je v poriadku, že je to preč a ty to musíš prijať. A keby sa pokúšali vrátiť, neznamená to, že by si tomu mala podľahnúť.