instagram.com/billieeilish, instagram.com /arianagrande

Na udeľovaní cien MTV Video Music Awards bolo najviac počuť meno speváčok Taylor Swift, Ariana Grande a Billie Eilish. Aj rapperke Missy Elliot sa darilo. Získala cenu Micheala Jacksona Video Vanguard Award za úspechy v oblasti hudby a filmu. 

V Prudential Center v newjerseyskom Newarku vyhlásili víťazov a víťazky MTV Video Music Awards. Až tri ceny si vyslúžili interpretky Taylor Swift a Ariana Grande, ktoré mali obe po 10 nominácií, a ich kolegyňa Billie Eilish.

Swift získala cenu  za video roka, video s posolstvom a jej počin ME! s Brendonom Uriem jej vyniesol aj trofej za vizuálne efekty. Grande obdržala titul umelkyňa roka. Vyhrala aj ceny za výpravu a najlepšiu skladbu leta. Eilish zase uspela v kategóriách Nováčik roka, Interpretka roka z relácie MTV Push a Najlepší strih.

Na ceremoniáli udelili aj Michael Jackson Video Vanguard Award za úspechy v oblasti hudby a filmu. Tento rok si ju odniesla rapperka Missy Elliot. „Viac ako dve desaťročia som usilovne pracovala a nikdy som si nemyslela, že tu budem stáť a dostanem toto ocenenie,“ vyjadrila sa 48-ročná interpretka, ktorá si vo svojej ďakovnej reči uctila aj zosnulú kolegyňu Aaliyah.

Pozri si prehľad výsledkov z MTV Video Music Awards 2019. Vybrali sme pre teba tie najzaujímavejšie kategórie:

Umelec alebo umelkyňa roka: Ariana Grande
Pieseň roka: Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus – ld Town Road (Remix)
Najlepší nový umelec alebo umelkyňa: Billie Eilish
Video s posolstvom: Taylor Swift – You Need to Calm Down
Skladba leta: Cardi B feat. Bad Bunny & J Balvin – I Like It
Najlepšia skupina: BTS

Zdroj: SITA, billboard.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife