Skutočne verím, že odpustenie lieči. Že odpustenie je vykúpenie. Myslím si, že odpustenie je niečo úžasné, pretože sa môžeš zbaviť aspoň čiastočnej bolesti. Je to niečo, čo sa nazýva druhá šanca, keď máš zlomené srdce. Môžeš prijať ospravedlnenie alebo niekomu odpustiť. 

Môžeš tak zachrániť obe zlomené srdcia.

Odpustenie má silnú moc. Ale niekedy sa v láske mýlime. Niekedy sme úzko spätí s ľuďmi, ktorí nám ublížili a my si myslíme, že im musíme odpustiť na to, aby sme sa posunuli dopredu, aby sme zachránili vzťah, aby sme opravili chyby, aby sme zatvorili to, čo bolo otvorené.

zdroj: unsplash.com

Z mojej skúsenosti mi odpustenie vždy zmenilo život. Prijatie ospravedlnenia od ľudí, ktorí ma zničili, mi uzdravilo srdce takým spôsobom, aký som si dovtedy nevedela ani predstaviť. Ale nie vždy to bolo také.

Nie všetky príbehy o láske sú rovnaké. A nie vždy je odpustenie ľahké. Niekedy je to tá najťažšia vec, aká existuje. Niekedy to ubližuje viac, akoby malo. 

Zapamätaj si to. To, že môžeš niekomu odpustiť, ale nemusíš ho už viac pustiť do svojho života. Neznamená to, že mu dovolíš znovu nahliadnuť do tvojho srdca. Neznamená to, že mu dáš znovu kľúč od tvojho života.

Znamená to, že mu dôveruješ. Že mu dáš šancu na to, aby sa uzdravilo aj jeho srdce.

Môžeš niekomu odpustiť podvádzanie. Môžeš niekomu odpustiť, že ti zlomil srdce. Môžeš niekomu odpustiť,  že tu nebol, keď si ho najviac potrebovala. 

Nemusíš však zostať vo vzťahu. Neznamená to, že zostaneš vo vzťahu s niekým, kto zničil jeho základy. Neznamená to, že s ním musíš mať dobrý vzťah.

zdroj: pexels.com

Odpustenie znamená to, že akceptuješ to, čo urobil a zbavila si sa zlých myšlienok na to. Znamená to, že už prešiel nejaký čas a si trpezlivá.

Prosím, ak ťa niekto núti zostať vo vzťahu, napriek tomu, že zlomil tvoje srdce, nerob to. Necíť sa vinná za to, že odídeš. Nemusíš byť s tým mužom.

Pamätaj na svoju hodnotu a vedz, že si zaslúžiš lásku, ktorá ťa neopustí a nikdy ti neurobí nič, čo by ťa mohlo zlomiť. Vedz, že odpustenie z teba nerobí slabú osobu, ale dáva ti silu. 

Silu na to, aby si mohla pokračovať na svojej ceste život, ale bez muža, ktorí ti ublížil. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.