Odpustiť niekomu znamená, že mu ospravedlníš jeho správanie a to, čo všetko ti urobil. Odpustiť nie je jednoduché, pretože život po ňom nie je rovnaký. Síce si veci medzi sebou vyjasníte a znovu sa budete rozprávať, už to nebude ako predtým. Vaša dôvera bude narušená a nikdy si nebudete veriť na 100%.

Musíš si však uvedomiť jednu zásadnú vec. Môžeš niekomu odpustiť, no nemusí zostať v tvojom živote. Nech sa stalo čokoľvek, môžeš jednoducho povedať, že chceš prerušiť kontakt. Nemusíš sa nasilu baviť s ľuďmi, ktorí ti klamali, podviedli ťa, zatajovali ti niečo alebo ti ublížili. Ak si im odpustila, môžeš s nimi prerušiť kontakt na priateľskej úrovni. Pamätaj, že vedieť odpúšťať je výsadou silných, nie slabých.

Ak sa cez bolesť vieš preniesť a pokračovať v priateľstve, je to v poriadku. No ak nie, je v poriadku aj to, že ľudí necháš ísť.

V živote by si mala mať iba ľudí, ktorí sú tvojmu srdcu najmilší a o ktorých vieš, že ťa majú radi. Ak chceš mať takýchto ľudí v živote, musíš si zapamätať, že šťastie ide ruka v ruke s odpúšťaním. Filtruj ľudí, ktorí prichádzajú do tvojho života. Máš iba tento jeden život, tak si netráp hlavu nad tým, koľko ľudí ťa sklamalo, pretože sa ti to stane ešte veľakrát. Dôležité je odpustiť, odísť a posunúť sa ďalej.

Jedine tak budeš šťastná a nebudeš sa trápiť.

Vôbec sa nemusíš cítiť vinná za to, že sa s niekým prestaneš baviť (pre nejaký dôvod). Múdry človek na to príde a toho druhého to nebude zaujímať.

Odpustenie je cesta k tomu, aby si bola šťastná a aby si si život užívala. Keď sa naučíš odpúšťať a odchádzať od ľudí, ktorí ti ublížili a už im viac nedôveruješ, dospeješ.

Naplň svoj život radosťou a ľuďmi, ktorí ti vedia vyčariť úsmev na tvári. Nie ľuďmi, pri ktorých cítiš zlosť a nenávisť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.