Photo by Leah Kelley from Pexels

Hovorí sa, že medzi láskou a nenávisťou je veľmi tenká hranica. Z veľkej nenávisti môže občas splanúť veľká láska. Môžeš však ale nenávidieť niekoho, koho už miluješ? A dá sa vôbec milovať a nenávidieť zároveň?

Odpoveď dobre poznáš! Dívaš sa na neho vo chvíli, keď máš na neho hrozné nervy a z tvojich úst lezú slová neznášam ťa! Horúca hlava ho v ten moment nenávidí, no tvoje srdce vie, že ho miluje. A možno už nie ste spolu, ublížil ti tak, že nemáš ani inú možnosť ako ho nenávidieť. No pred tým, než zaspíš, ti srdce šepká niečo iné.

Milovať a nenávidieť sa dá naraz. A niekedy, čím viac nenávidíš, tým viac aj miluješ. Pretože ak by ti na danom človeku nezáležalo, nikdy by ťa nemohol nahnevať. Práve tí, ktorých milujeme, nám dokážu aj najviac ublížiť. Predstav si vec, na ktorú sa dokážeš nahnevať. Tú istú vec spraví tvoj partner a aj sused. Kto ťa tým vytočí viac?

Jediný človek, ktorého môžeš nenávidieť je ten, ktorého miluješ, pretože len jedine ten ti dokáže naozaj ublížiť. Pozná všetky tvoje citlivé miesta, tvoje slabé chvíľky. Vie ich využiť, keď sa potrebuje brániť, no ak ťa miluje aj on, nikdy ti neublíži úmyselne. Len sa občas na chvíľu potrebujete obaja nenávidieť.

Potrebujete vybuchnúť, vykričať sa, aby ste sa mohli znova nadýchnuť. Povedať si narovinu a nahlas, čo váš trápi, aby ste sa o chvíľu mohli znova objať a uvedomiť si, ako veľmi sa milujete. Vieš, že slová nenávidím ťa/neznášam ťa stratia význam. Boli síce pravdivé, no láska je vždy silnejšia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating