unsplash.com

A dnes, odstránim poslednú spomienku na teba. Na nás. Na našu lásku. Na tie časy kedy stačilo, aby sme boli.

Už prešiel nejaký čas, odkedy sme si dali zbohom. A veru, toho času prešlo dosť, hoci mi príde, akoby to bolo včera, čo si odišiel naposledy. Nechal si ma sedieť na zemi so slzami v očiach a ľutovať každú chybu, ktorú som spravila a každú bolesť, ktorú som ti spôsobila.

Bol to moment, kedy sa mi zrútil svet.

To ty si bol môj celý svet. Vesmír. Druhá polovička. Láska. Vášeň. Muž. Románik. Nekonečno. A keď si odišiel, zostalo tu len prázdno a ticho. Ale to ticho bolelo. Ak si sa započúval lepšie, počul si vzlyky, počul si plač. Počul si volanie o pomoc s prosbou o to, aby si sa vrátil späť. Nemal si odísť. Bez teba dni stratili svoje čaro, farby, melódiu. Po tvojom boku sa týmto mestom kráčalo lepšie.

zdroj: Photo by Jessica Lewis from Pexels

Ach drahý, aj po tak dlhej dobe, stále mi chýbaš. Stále na teba myslím. To sú tie slová, ktoré si chcel tak priveľmi odo mňa počuť a počul si ich málo. A teraz tu sú. Silnejšie ako kedykoľvek predtým. Lebo tá láska zo mňa sa dostala na povrch až tvojím odchodom. A žiadna iná ťa nebude milovať viac než ja. Skôr či neskôr to pochopíš. Pre mňa si tou jedinou osobou, ktorá mi za niečo stojí. A ja budem na teba ticho čakať.

A hoci viem, že to za to „nestojí“, že tvoj príchod nemusí prísť. Ja počkám. Len ušetrím svojmu srdcu trochu bolesti. Zmažem všetky tie správy a fotky zo sociálnej siete, pretože ukrývajú v sebe tie najlepšie spomienky, na ktoré som síce hrdá, ale vtesnajú mi slzy do očí.

Odložím všetky dary od teba do krabice, pridám tam aj tie zamilované listy a naše obľúbené playlisty. Lebo vidieť to okolo seba, znamenalo by to, že si neodišiel. Cítila by som tu teba. A to nemôžem… aj keď si neželám nič iné, ako to, aby si pri mne bol ty. Musím ťa obmedziť, pretože môjmu srdcu spôsobuješ bolesť, hlave chaos a to aj cez to, že si nespravil vôbec nič.

A možno nám nie je súdené byť spolu, možno naozaj strávime svoje životy po boku iných ľudí. Ale ver mi, že jedného dňa, keď bude zo mňa hrdá matka, hovoriac svojím deťom o skutočnej láske, budem rozprávať o tebe. O mužovi, ktorý bol viac ako skutočný.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating