unsplash.com

Každá máme svoj príbeh. Teraz nemyslím tvoju životnú cestu, ale tvoju láskavú „storku“, pri ktorej sa vždy usmeješ či poplačeš. Začína rôzne no vždy obsahuje to isté :

1.Hlavná hrdinka – ja, v tvojom prípade TY

2.Vedľajšie postavy – hoci nás vždy zaujíma len jedna – ON

Áno, áno a samozrejme pomocníčky, poradkyne, odborníčky na virtuálnu korešpondenciu, väčšinou tzv. kamošky, teraz vynecháme a javisko je len tvoje, teda teraz moje.

zdroj: unsplash.com

Či máš „storku“ jednu, dve alebo desať, myslím, že pri každej si sa niečo naučila, objavila Ameriku alebo otvorila oči. Rovnako ani mňa to neobišlo. Možno čakáš strhujúci dej, aféry, rozchody a ako som našla samú seba, no ja ti chcem povedať niečo úplne iné.

Chcem ti ukázať ako vyzerá láska na druhý pohľad. Prečo druhý ? Lebo som bola prehnaná realistka.

Začnem teda pekne poporiadku. Väčšina z nás, teda skôr iba ja, si nevšimne, že nepretržitý kontakt, pekné slová a komplimenty môžu znamenať začiatok-počiatok záujmu o moju maličkosť. Čo ma k tejto nevedomosti vedie? Keďže „ON“ je z môjho vnímania „mimo mojej ligy“, čo môže znamenať: má veľa priateľov/je v meste známy/ veľmi dobre vyzerajúci „ON“, tak mi príde nepredstaviteľné, aby začiatok-počiatok vôbec existoval. Preto si, ja realistka, ďalej pestujem zdravý krátkodobý kamarátsky vzťah.(Krátkodobý lebo počítam s tým, že sa čoskoro skončí a o mesiac na to budem len spomínať.) No a takto fungujem až kým si to moje okolie nevšimne a nezačne sa v tom vŕtať a vypytovať. Vtedy sa na moju sebaobranu v hlave otvorí okno so všetkými PROTI myšlienkami, aby som to jasne a hlavne stručne vysvetlila.

Na moje počudovanie moje kamarátstvo stále pokračuje a po niekoľkých stretnutiach si uvedomím, že žiadne PROTI nie sú a som dostatočne, priam nadbytočne očarená na to, aby som chcela mať len najzdravšie sugar-free kamarátstvo na svete. A tak sa to stalo. Na druhý pohľad sa stal „ON“ aj dokonalým viac. Lebo som našla to, čo som dovtedy nevedela, že sa nájsť dá. Zamilovala som sa hoci pomaly, no potom úplne.

zdroj: unsplash.com

Čo som sa teda naučila, objavila a otvorila ? Jednoznačne som sa naučila, že žiadne ligy neexistujú, otvorila okno so všetkým PRE a objavila aké to je keď sa zamiluješ na prvý pohľad, hoci to bol môj druhý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog