Najlepšia motivácia na cvičenie? Byť sexi cez blížiace sa leto. No neznamená to, že musíš silou mocou cvičiť dvojfázovo. Práve naopak. Podľa mnohých TOP trénerov, ktorí majú pod palcom aj celebrity, stačí klásť jednu nohu pred druhú.

Chôdza je najlepšou možnou formou kardia, nepotrebuješ absolútne nič navyše a je šetrná k tvojim kolenám a chrbtici. Denne by is mala zvládnuť 12 – 14 tisíc krokov, odmeriaš si to jednoducho už prakticky každým smartfónom.

Len 20 minút chôdze denne vedie podľa rôznych výskumov k zlepšeniu spánku, znižuje stres a výrazne znižuje riziko vzniku viacerých chorôb.

3

foto: vogue

Počasie je na Slovensku momentálne krásne a nie je lepší čas, kedy s týmto druhom cvičenia začať. Veď prakticky ho robíš celý život. Ráta sa aj cesta do obchodu či cesta do práce. Skús napríklad začať chodiť do práce pešo, prípadne zaparkuj o pár kilometrov ďalej a kroky sa nazbierajú, ani nevieš ako.

Chôdza z teba samozrejme nespraví človeka vo vrcholovej forme, k prechádzkam by si jednoznačne mala pridať aj silový tréning. No nie je nutné trápiť sa každý deň v bežeckých teniskách, aby si efektívne spaľovala tuk. Na rýchlosti totiž prakticky nezáleží.

Tak šup, daj si na nôžky niečo pekné a poďme na prechádzku.

titulná foto: elitedaily