Motivácia je život veľmi dôležitá. Nakopne ťa a postupne  zdokonaľuje. Mala by zohrávať dôležitú úlohu v tvojom živote. Je potrebné venovať jej dostatočnú pozornosť. Polož si otázku. Mám motiváciu? Čo ma motivuje? Ako mám ostať motivovaná ? Existujú na to nejaké pravidlá ? Sk si si vedela odpovedať, si na dobrej ceste. Ale nájdu sa aj takí, ktorí s tým majú problém.

ZAHRŇ SA POZITÍVNYMI MYŠLIENKAMI 

Ak dokážeš myslieť pozitívne, môžeš žiť šťastne, pokojne a zdravo. Energia, ktorá z teba vyžaruje je výsledkom tvojej práce a myslenia. Aj tvoje myšlienky sú energie, ktoré majú veľký vplyv na tvoje zdravie. Keď myslíš na niečo negatívne, nedokážeš si predstaviť ako by to mohlo vyzerať lepšie. Ale prečo si komplikuješ život?

Vždy je čas, nájsť v niečom  zlom, aj to pozitívne. Napríklad si predstav takú situáciu. Si sklamaná z toho, že ťa tvoji kamaráti nezavolali von. Si smutná a trápiš sa nad tým celý deň. Kladieš si otázky – Prečo? Spravila som niečo zlé? POZOR DRAHÁ!

zdroj: unsplash.com

Na druhej strane si povedz- Nie som na svete  jediná, koho nezavolali  von. Mám na lepších kamarátov. Veď ak im vadím, nie je to môj problém. Šéf ma nepovýšil a ja si nad tým lámem hlavu, som sklamaná. Tak, buď robíš niečo zle, alebo to robíš perfektne, ale neprišiel ešte tvoj čas.  Všetko má svoj čas. Preto je dôležité nájsť tú motiváciu aj v negatívnych myšlienkach. Nájsť inú, krajšiu, cestu von.

Ak sa nenaučíš hľadať v negatívnych  veciach, aj tie pozitívne,  budeš nešťastná. Si tým, načo myslíš! Preto je veľmi dôležité, aby si si začala uvedomovať, že myšlienky ovplyvňujú tvoj život a stále máš  možnosť voľby, ako pristúpiš k svojim životným lekciám a predovšetkým ku každodennej realite života.

VYTVOR SI NÁSTENKU VÍZIÍ 

Mala by si ujasniť, čo naozaj v živote chceš. Myslím si, že by bolo super, aby si si vytvorila malú nástenku svojich želaní. No predtým ako začneš, sadni si a polož si tieto otázky: Aké sú moje sny? Aké sú moje ciele? Aké obrázky mi najviac pripomínajú môj sen? Aké slová ho najviac vystihujú?. Umiestni si ju na také miesto, kde na ňu uvidíš každý deň.  Je dôležité si pripomínať svoje sny a ciele. Dávaj si pozor hlavne aj nato, čo si želáš. Urči si rozumné ciele. Mnohí z nás, svoje sny a ciele majú iné, a preto len ty sama vieš, čo je pre teba uskutočniteľné.

„Naša myseľ má úžasnú schopnosť: všetko, čo si dokáže predstaviť, vie aj uskutočniť.“

Musíš si uvedomiť, že najdôležitejšie ciele, ktoré sú pre teba teraz nevyhnutné, čakajú na to kedy ich dosiahneš a ukážeš sama sebe, že si cieľavedomá osoba so splniteľnými snami. Dávaj si pozor  hlavne aj nato, čo si želáš. Zapamätaj si, že všetko najskôr vzniká v tvojej mysli, až potom v tvojom živote.

zdroj: unsplash.com

ODMEŇUJ SA

„Pamätaj, že úspech je odmena za drinu.“ – Sofokles

Každý deň máš príležitosť sa niečím odmeniť. Samozrejme, nie len ROZMAZNÁVAŤ ;). Aby si nezabudla na svoju motiváciu, musíš myslieť aj na úspech ktorý dosiahneš. Sprav pre seba, maličkosť. Napríklad – Raz denne sa vzdaj zlozvyku a urob niečo pre svoje zdravie. Po práci, po škole, si určite vyčerpaná, a myslím si, že by si si mala dopriať horúci kúpeľ, ktorý zahreje tvoje svalstvo a zregeneruje ťa. Choď von na čerstvý vzduch alebo zober svojho psíka a spravte si peknú prechádzku. Určite sa ti odvďačí a bude ťa milovať naďalej. Tým, čo chcem povedať je,že by si si  mala dopriať oddych, keď ho  potrebuješ. Spánok je tiež veľmi dôležitý, nezabúdaj naňho. Raňajkuj, dopraj si čerstvú kávu ktorej mámivá vôňa ťa postaví na nohy. Zapni si relaxačnú hudbu a medituj. Cvič jógu, rob všetko čo ťa robí šťastnou. Dievča, mysli na seba. Na svoje šťastie. Buď k sebe láskavá a ver si. 

NEPOROVNÁVAJ SA S OSTATNÝMI

Toto nikdy nerob! Ja viem, že sa nájdu aj takí ľudia,ktorí to robia,  ale ak chceš zostať motivovaná, musíš byť sama sebou.

Neporovnávaj svoj život s ostatnými.

Niet žiadneho porovnania medzi slnkom a mesiacom.
Žiaria, keď je ich čas.

zdroj: pexels.com

Každý človek je iný,má iný život. Sú to ich životy. Ty máš ten svoj. Zapamätaj si že Boh vložil do teba to, čo do nikoho iného. Dal ti vlastnosti, dary, talenty, schopnosti aj slabosti. Umiestnil ťa do toho istého času,rodiny, spoločnosti, a práve na tom mieste máš prinášať ovocie. Toto dôležité pravidlo vedie k sebaprijatiu. Ak nie si spokojná so svojim životom, zmeň niečo. Vždy je čas na zmenu. Sama si to musíš uvedomiť. Všímaj si svoj pokrok a predstavuj si dosiahnuteľnosť svojich cieľov.

BER ŽIVOT TAKÝ, AKÝ JE – NESŤAŽUJ SA 

Drahá, ak sa nad všetkým sťažuješ, potom nemôžeš byť šťastná. Zbav sa tohto zlozvyku, zmier sa tým, že do tvojho života, nemôžu prichádzať  len tie dobré veci, ale prídu aj také, z ktorých sa máš niečo naučiť a pozbierať skúsenosti. Preto BER ŽIVOT  TAKÝ, AKÝ JE. Ak si s niečim nespokojná, zmeň to. Ak s niečim nesúhlasíš, vyjadri svoj názor. Ak chceš niečo mať, musíš urobiť všetko preto, aby sa ti to podarilo. MOTIVÁCIA , MOTIVÁCIA a MOTIVÁCIA. Základ začatia.

Vymysli si, zrealizuj si taký scenár života, ktorý ti bude vyhovovať. Ber všetko s ľahkosťou, nerob problém tam, kde nie je a kde nemusí byť. Viac sa usmievaj a zasmej sa aj nad sebou. Nikdy si neodkladaj veci na neskôr. Radšej to urob hneď, keď na to myslíš, ako neskoro. Nestresuj sa zbytočne, keď nie je nato dôvod.

VEĎ KEĎ NEJDE O ŽIVOT, IDE O HOVNO.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.