Prvou láskou každej ženy je jej otec.

Možno na mňa niekedy myslíš. Možno ma stále ľúbiš. No láska, to nie sú slová, to nie sú myšlienky. Láska znamená, že tu pre niekoho si. Že sa snažíš byť súčasťou jeho života. Že vieš, o čom snívam a čo je mojou vášňou. Vieš koho milujem a vieš, čo mnou dokáže pohnúť.

Myšlienky sa nepočítajú, to na činoch záleží. Je jedno, čo si teraz myslíš. Mal by si mi ukázať, že ti na mne záleží.

elitedaily-rob-and-julia-campbell-father-holds-daughter-800x400

elitedaily.com

Bolo tvojou úlohou naučiť ma, ako sa nebáť. Ako sa otvoriť životu a láske s vášňou a nadšením.

Nebaví ma, ako dlho trvá, než niekomu začnem veriť. Nepotrebujem ľútosť. Nepotrebujem byť jedna z tých osôb, ktoré vyzerajú ako kôpka trápenia. Taká ja nie som. Len časť zo mňa. Tá časť, ktorá potrebuje bojovať sama so sebou vždy, keď sa mi snaží niekto priblížiť.

Bolo tvojou úlohou byť jediným mužom na svete, ktorý mi nikdy neublíži.

Mala by som na teba prestať myslieť

Na to, ako si ma ako malú hojdal. Ako si ma obúval. Ako si ma bral na zmrzlinu. No týchto spomienok nemám veľa. Malo ich byť omnoho viac. Bolo tvojou úlohou so mnou zostať. Varovať ma pred nesprávnymi mužmi, byť pri mne, keď som mala prvýkrát zlomené srdce a utierať mi slzy.

baby

elitedaily.com

Povedať mi, že som krásna, keď sa tak necítim. Tancovať so mnou na mojej stužkovej. Byť tam, keď si plním sny a vidieť ten šťastný pohľad v tvojich očiach, s ktorým by som sa cítila ako to najvýnimočnejšie dievča na svete.

Otec by mal mať dcéru na prvom mieste. Inšpirovať ju, aby dosiahla viac. Milovať ju tak, aby mu nikdy neprestala dôverovať. A nie odísť, pretože tak je to jednoduchšie. Žiadne okolnosti nemali zničiť to, čo som potrebovala – tú bezpodmienečnú lásku, ktorú som ako dcéra potrebovala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.