Filip Nagy/ mojarec.com

Známe slovenské trio, ktoré tvoria raperi Vladimír Supa Dupkala, Michal Delik Pastorok a producent Jozef Engerer potešili svojich fanúšikov. Sú zase spolu a Zase doma. Presne tak sa volá v poradí už deviaty album, no tentokrát prinášajú niečo, na čo sa čakalo celé roky. Informácie poskytla Monika Viňanská z MR Commucation.

Žiadny oldschool

Tvorcovia uviedli, že ich tvorba sa bude výrazne líšiť od tej predošlej. Prispôsobili sa súčasným trendom, a tak sa fanúšici môžu tešiť na zvuk zasadený do roku 2020 a texty, na ktoré sa čakalo celé roky.

Dobrí chlapci z Handlovej sú po troch rokoch zase spolu a v piatok (17.7.2020) vypustili do sveta klip k novému singlu Trillion. Čo sa však stalo, že oznámili svoj comeback a naopak, prečo sa to pokazilo?

zdroj: Filip Nagy/ mojarec.com

Krach bol vykúpením

„Keby sme boli v manželstve, tak lietajú taniere a čo ja viem čo všetko, ale to sme neboli. Aspoň nie podľa toho, čo si pod manželstvom väčšina ľudí predstavuje. Dlho sme robili na tom, ako sa perfektne nechápať a zároveň si byť nablízku. Dosť dlho na to, aby sme otrávili všetkých naokolo, nás nevynímajúc. Krach bol vlastne vykúpením. Ale dobré holuby sa vždy vracajú a dobrí chlapci tiež. Tak sme zase doma a pokope a robíme to, čo nás baví najviac,“ hovorí Supa.

Všetko sa začalo v roku 2004 neďaleko Handlovej a fungovalo to až do roku 2017. Chalani si prešli trojročnou pauzou, kým oznámili svoj comeback. Čo si momentálne užívajú najviac? „Znova sme nabehli tam, kde sme skončili a veľmi nás to baví. Dobré veci sa dejú – mne sa narodila dcéra, sme s chalanmi spolu po takej dlhej dobe a robíme muziku. Album sme sa snažili urobiť najlepšie ako sa dá a mám z toho také dobré zimomriavky,“ uviedol Delik.

Špecifický MR sound

Jozef Engerer na Zase doma ukáže viacero hudobných polôh, nešiel jednoštýlovo, ale stále to bude ich špecifický MR sound. Moja Reč sa vždy sústredila hlavne na hudbu, ale pri novom albume už kladú dôraz aj na stratégiu: „Tešíme sa aj z toho, že je všetko konečne pripravené a že máme okolo seba tím ľudí, ktorí sa tomu rozumejú,“ uzatvára Jozef.

Svoje nové smerovanie tak predviedli v singli Trillion. Ten mal premiéru v piatok 17. júla 2020 v Prievidzi a chalani si zároveň po troch rokoch spoločne zakoncertovali. Krst deviadteho albumu sa uskutoční 11. septembra 2020 v bratislavskom klube MMC.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News