Aj vo svete veľkého a občas tvrdého modelingu sa snaží byť stále sama sebou, miluje umenie, precházky, prírodu, dobré jedlo a nenahraditeľné chvíle s najbližšími. Dnešná #Slovenkadna Barbora Brušková (Elite Model Management) je múzou Johna Galliana a my v redakcii odzadu.sk sme nesmierne pyšní na Slovenky, ktoré sú skromné a ktoré stoja pevne na zemi, nech zažijú akýkoľvek úspech. 

 

Čo ťa naučil modeling v rámci vnímania tvojej krásy? Začala si mať na seba väčšie nároky, alebo práve naopak, pochopila si pravý význam slova „krása“? Nie je to v modelingu len o neustálom dokazovaní si krásy, bez toho, aby sme sa zamysleli nad skutočnými hodnotami?

Modeling ovplyvnil celý môj život a naučil ma veľmi veľa. Od malička som však bola rodičmi vychovávaná, že vonkajšia krása nie je všetko. Nestačí pekne vyzerať či vedieť sa dobre obliecť. A aj v modelingu chcú ľudia viac. Nie je to len o dokazovaní si krásy, ide o to, čo človek zo seba vyžaruje. Čo môže tým druhým ponúknuť, aké má názory a akým spôsobom sa prezentuje.

Not a suitable picture for this early morning #schoolproblems

A post shared by Barbora Bruskova (@barborabruskova) on

Nemala si niekedy pocit, že boli na teba príliš veľké očakávania?

To, že som modelkou je „náhoda“. Nikdy som po tom netúžila a nebol to môj sen a tým pádom som nemala žiadne očakávania. A čím som staršia a pohybujem sa v módnom svete dlhšie, viem, že všetko, čo sa okolo nás deje je hlavne o šťastí a niektoré situácie človek jednoducho nemôže ovplyvniť.

 

Aké skúsenosti ti priniesol do života modeling? Je to asi istý životný štýl, kedy cestuješ, fotíš a spoznávaš ľudí, čiže si musela zažiť určite veľa zaujímavých momentov. 

Som vďačná, že mám možnosť cestovať do rôznych krajín po celom svete, dostať sa na zaujímavé miesta, zažiť rôzne kultúry a spoznať množstvo inšpiratívnych ľudí. Svet ponúka neobyčajné príležitosti, pri ktorých spoznávame samých seba a je škoda ich nevyužiť.

Keep moving forward. One step at a time.

A post shared by Barbora Bruskova (@barborabruskova) on

 

Ako modelka musíš dodržiavať správny životný štýl, takže, ako sa udržuješ?

Zdravý životný štýl už v dnešnej dobe berieme ako samozrejmosť. Snažím sa jesť kvalitné a čerstvé potraviny a som rada, že moje telo funguje dobre. Nemusím držať žiadne diéty a nijako sa neobmedzujem. Vždy, keď mám čas, cvičím jogu a chodím behávať s mojím psíkom, čo mi pomáha vyčistiť si hlavu a prevetrať myšlienky.

 

Aké sú tvoje plány do budúcnosti a čomu sa momentálne venuješ? 

Pri modelingu som sa naučila príliš neplánovať, veci sa rýchlo menia a aj tak sa všetko deje na poslednú chvíľu. Nastúpila som na inžinierske štúdium, ktoré mi práve začalo. Inak som veľmi kreatívny človek, mám veľa rôznych nápadov, ktoré chcem do budúcna zrealizovať. Vrátila som sa k umeniu, opäť začala malovať obrazy, hrám na klavíri, čítam dobré knižky, chodím do galérií a snažím sa všetok voľný čas využiť naplno s mojimi najbližšími.

 

Máš nejaký vzor alebo inšpiratívnu postavu v tvojom živote? Niekoho, kto ťa motivoval počas náročných chvíľ? 

Človek, ktorému vďačím za všetko, kým som a čo všetko som dosiahla, je bez váhania moja mamina. Pomáha mi vždy, keď potrebujem, či už s bežnými vecami doma, na Slovensku, alebo keď jej volám s plačom v noci, kilometre vzdialená a neviem si rady. Vždy mi pomôže, je mi oporou, nech sa deje čokoľvek a ja jej za všetko nesmierne ďakujem.

 

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Teším sa z každého jedného úspechu, či už je veľký alebo menší. V živote som sa naučila byť vďačná za maličkosti, pretože inak si nezaslúžime veľké veci. Je úžasné spolupracovať s obrovskými módnymi domami ako Saint Laurent, byť múzou Johna Galliana alebo fotiť módne biblie. Užívam si však aj fotenia v Prahe alebo na Slovensku, kde sa vždy veľmi rada stretnem so svojimi kamarátmi.

 

S akými názormi si sa stretávala, keď si začala robiť modeling? Predsa len, pred pár rokmi to bolo iné, ako dnes. Podporovali ťa ľudia alebo si sa často stretávala s kritikou okolia?

Od začiatku ma moja rodina podporuje v tom, čo robím a bez ich energie by som to nedokázala. A síce s mojimi úspechmi prišla kritika, som na ňu vďačná, pretože ma posúva ďalej a o to viac na sebe pracujem. A moji priatelia neriešia, že som modelkou. Stoja pri mne aj keby som pracovala za pokladňou a ja aspoň viem, ktorí sú tí praví a ktorým na mne skutočne záleží.

 

Čo by si odporučila všetkým začínajúcim modelkám?

Modeling je o zhode náhod, byť v správnom čase na správnom mieste. Dôležité je nebrať to príliš osobne a nezaoberať sa tým, čo nemôžeme ovplyvniť. Neporovnávať sa s ostatnými, pretože každý sme jedinečný. Byť sama sebou, stáť nohami na zemi a užívať si to, čo život prináša. To prajem každému jednému z nás.

Patríš do generácie Instagramu a iných sociálnych sietí a často je to len o tom, kto má lepšiu fotku a viac followerov. Ty máš followerov dosť, si modelka a preto majú prirodzene ľudia na teba vyššie nároky ohľadom istej „dokonalosti“. Nemyslíš si, že je občas tlak na tvoju osobou a na to, že musíš byť neustále dokonalá? 

V súčasnej dobe sociálnych sietí je, bohužiaľ, nutnosť prezentovať sa na Instagrame. Instagram sa stal nielen súčasťou mojej práce, ale aj môjho života. Nikto z nás nie sme dokonalý, ani ja nie. Snažím sa prispievať fotkami z môjho reálneho života, robiť to tak, ako to cítim, nevytvárať okolo seba imaginárnu bublinu a nikoho nenútim, aby ma na Instagrame sledoval. Baví ma fotiť svet okolo, vytvárať rôzne scény, príbehy a zdieľa svoje myšlienky s druhými. Tak či onak, naše šťastie sa nemeria počtom likov na fotkách a našu hodnotu neurčuje množstvo followerov. A keď si to všetci uvedomíme, svet bude krajší.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.