unsplash.com

Vždy som mala rada farby. A som rada, že sa to za tie roky nezmenilo. Červená, zelená, ružová, modrá…. Rada ich kombinujem a tiež rada“rozbijem“ outfit niečím výrazným alebo novým či iným. Extravagantné topánky, čierny rúž…. A pokojne by som mohla pokračovať ďalej. Nebojím sa zmeny, vyskúšať niečo nové a bláznivé. U mňa to bolo napríklad zmena farby a dĺžky vlasov, životného štýlu, naučenie sa znášať kritiku, hejty a tiež postoj a vnímanie sveta. Ale o tomto som písať nechcela (niekedy plánujem aj tento typ článku).

Poviem iba toľko, že od malička som vedená k módne. Je to zásluha mojej mamy a starkej. Zato im budem navždy vďačná. Som prvorodená dcéra a tiež vnučka. Prvé štyri roky môjho života som s rodičmi bývala u starkej, kým neprišla na svet moja mladšia sestra.

Moja starká má dvoch synov. Nikdy nemala možnosť ich obliekať tak, ako začala obliekať mňa. Prevládala ružová. Ja sa jej ani nečudujem. Postupom času som si sama urobila názor nato, čo chcem a čo nie nosiť. Pamätám si, keď som mala päť rokov a vždy som si s maminou a starkou vybrala večer oblečenie, ktoré si druhý deň oblečiem do škôlky. Ale nikdy som si to neobliekla. Ako som písala vyššie, našla som si svoj vlastný, vtedy ešte detský štýl obliekania.

Ako som rástla sa ten štýl samozrejme menil, ale nie až tak, ako by ste možno čakali. Áno, je pravda, že predtým to boli dlhé zapletené vrkoče, plyšová kabelka v tvare psa a tiež ružová, ružová, ružová…. Z týchto vecí mi ostala iba tá ružová. Síce nie až tak ako vtedy, ale stále je to moja obľúbená farba. A nehanbím sa zato. Ja túto farbu milujem a ľudia čo ma poznajú o tom aj vedia.

Prejdem už konečne nato, o čom tento článok má byť. Bude to o jednej konkrétnej farbe, do ktorej som sa snažila čo najviac obliecť. Určite ste tipovali ružovú, pretože je to moja obľúbená farba a je logické, že by to mala byť práve ona. Ale nie. Tentokrát to bude modrá. Sama neviem prečo som si zvolila práve modrú a nie napríklad zelenú alebo červenú. Možno preto, že modrá pre mňa symbolizuje nebo a more. A to vo mne vyvoláva spomienky na leto a prázdniny.

Stavila som na rôzne odtiene modrej. Od džínsoviny na rifliach cez modrý semiš na koženke a moje Minnie tričko, ktoré som si doniesla z Disneylandu v Paríži. Všetko bolo modré a trošku sa vytratila výraznosť, o ktorú som sa snažila. Práve preto aspoň malý doplnok brošne nemohol chýbať. K tomu už iba biele tenisky a mohlo sa ísť fotiť v centre Bratislavy. Vždy sa na foteniach obávam najviac toho aby nám nepršalo. Našťastie tentokrát sa nič také nestalo a nakoniec vznikli tieto fotky, z ktorých mám veľkú radosť.

 

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog