instagram.com/marvinconen instagram.com/joandkemp

Pre niekoho sú starší muži, ktorí už majú vybudované zázemie, vedia čo od života chcú, oveľa viac príťažliví ako mladší a pojašení chalani, ktorí radi žúrujú a zabávajú sa od rána do večera. Každá z nás má iné preferencie, ale čo je lepšie?

Vek je predsa len číslo, ktoré nemusí nič znamenať. To, ako si voči tomu nastavená plynie z tvojich osobných zážitkov, výchovy, názoru na svet a priorít. V dnešnej dobe je už úplne prirodzený vekový rozdiel medzi partnermi, aj v prípade, ak tým mladším vo vzťahu je muž. V skratke: výber partnera je len na tebe. Hlavnou otázkou, na ktorú si ty sama musíš odpovedať je, čo od muža vlastne chceš? Mala by si vedieť po čom túžiš, a hlavne, ako by si chcela, aby to medzi vami vyzeralo.

Mladší partner je sympatický dobrodruh a zábavný chlapec, ktorý chce s tebou zažiť dobrodružstvá a blázniť sa. Má oveľa viac plánov, energie a celkového vyžarovania dobrej a pozitívnej nálady. Avšak, je oveľa viac rozlietaný. Miluje svoju voľnosť, slobodu, a len tak sa nedá uviazať do manželstva. Naopak, sú najlepší milovníci, zbožňujú tvoje telo, teba, tvoju vyspelosť a páči sa im pocit, že zbalili staršiu ženu, aj keď len o rok či dva. Hovorí sa, že muži sú mentálne pozadu približne 3 roky za svojím normálnym vekom, a preto musíš počítať s pubertálnym chovaním, potrebou byť všade, a že na prvom mieste nebude pohodový piatok v domácej nálade. To ale nevylučuje, že ho občas nezažijete, no uprednostňuje skôr zábavu a priateľov. Musíš počítať s tým, že je od teba mladší a nezažil toho toľko, ako ty. Občas si budeš pripadať ako jeho mama, ako tá, ktorej vôbec nerozumie a ako tá menej zábavná, ktorá chce mať občas kľud. Na druhej strane sa s ním nikdy nebudeš nudiť, vždy si budeš pripadať mladá a krásna.

Či už je starší o 4 roky alebo o desať, je to zmena oproti mladšiemu partnerovi. Práve starší partner je ten, ktorý začína budovať svoju budúcnosť, postavenie, kariéru. Má už svoje zázemie a určitú predstavu o svojom ďalšom smerovaní. Má kľudnú povahu (aj keď to nie je pravidlo), ale je pravda že už toľko nevyvádza ako za mlada. Ak nájde partnerku, s ktorou si bude vedieť predstaviť svoj život a posedenie na gauči pri telke, nechá sa unášať láskou a jej osobnými túžbami. Tí starší myslia skôr na potreby ženy, ako na svoje vlastné a snažia si udržať mladú a krásnu polovičku po svojom boku. Majú väčšiu tendenciu zakladať si rodiny, hniezdiť a spoločne plánovať budúcnosť, dovolenky a výlety.

Avšak, nič nie je pravidlom. Je možné, že nájdeš aj mladšieho chlapa, ktorý bude mať usporiadané priority, vytvorené zázemie a nebude sa chcieť stále len baviť s kamošmi. Možno nájdeš staršieho chlapa, ktorý sa prispôsobí tvojim záľubám a bude s tebou každý piatok vymetať kluby a bary. Výnimky existujú a nakoniec, výber tvojho partnera je čisto len a len na tebe. Či preferuješ hravosť, sama sa nechceš ešte usadiť a zakladať rodinu alebo naopak, aj napriek svojmu mladému veku už chceš riešiť len domácnosť a mať pri sebe rozhodného chlapa, ktorý si už odžil svoju prvú pubertu. Láska je cit, ktorý sa nedá ovplyvniť, treba ho vnímať a nechať plynúť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating