Mladosť je preč

Odpovedz si na dve otázky. Koľko máš rokov a na koľko sa naozaj cítiš? Stavíme sa, že tá druhá odpoveď bolo nižšie číslo, ako to prvé, však? My ženy by sme chceli byť večne mladé, krásne a fit. Lenže s časom sa nedá bojovať a trvá nám dosť dlho, kým si uvedomíme, že naša mladosť je preč a už ju nevrátime späť.

Nezúfaj a ver, že to najlepšie máš stále ešte len pred sebou. No ak si už zažila nasledujúce momenty, ktoré spomenieme, musíš si priznať aj fakt, že už nie si najmladšia. Nie je na tom však nič zlé.

Pri týchto veciach si uvedomíš, že mladosť je preč

Keď ideš v piatok von, myslíš na ťažkú sobotu. Niekedy si šla a tešila sa na to, ako sa zabavíš. Teraz si hovoríš, že by si nemala piť alkohol a ísť skôr domov, aby ti nebolo celú sobotu zle. Tá predstava ťa desí tak, že ti je aj lepšie doma pred telkou.

Nehľadáš si nové známosti. Máš svoj okruh známych, ktorých si držíš blízko a nemáš záujem o nové priateľstvá. Jednoducho ti už čas ukázal, kto je ten pravý a ty si spokojná.

Žena na lavičke
zdroj: Pexels/Владимир Васильев

Romantické filmy už nie sú to, čo bývali. Kedysi boli pre teba ako sen, ktorý si chcela prežiť. Dnes už nad nimi krútiš hlavou, lebo nechápeš, ako môžu byť ľudia tak naivní a veriť v lásku naveky. Veď tebe už život ukázal, ako je to naozaj.

Väčšina tvojich kamošiek už má deti. Prevažná väčšina. Niekedy si si myslela, že do toho skočili skoro, teraz sa zdá, že ty ideš neskoro.

Deti na ulici ťa zdravia Dobrý deň. A hovoria ti teta. Nič viac nepotrebuješ ani počuť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife