instagram.com / nuttery_official

Právnik Miro Belica a budúca trénerka Zuzana Svoreňová založili značku, pod ktorou dnes svoje výrobky distribuujú po celom Slovensku. Vyrábajú mlieka mandľové, makové, z lieskových orechov aj ľadovú kávu. V ich výrobkoch nájdete len kvalitné ingrediencie, ako vanilkové lusky z Indonézie či bio cejlónsku škoricu

Ste zakladatelia slovenskej značky rastlinných mliek Nuttery. Čo ste vyštudovali a čomu okrem vášho biznisu sa venujete?

Miro: Ja som vyštudoval právo v Banskej Bystrici. Vo svojom voľnom čase rád cestujem a objavujem nové gastronomické špeciality.
Zuzana: Ja práve končím 5. ročník v odbore Výživa ľudí v Nitre. Len nedávno som si dokončila certifikát v oblasti fitness trénerstva, ktorému by som sa chcela popri výrobe venovať. Obaja milujeme dobré jedlo a preto nás to možno aj zaviedlo do končín potravinárskeho fachu.

Prečo ste sa rozhodli začať vyrábať rastlinné mlieka? Ovplyvnilo toto rozhodnutie aj faktory, ako laktózová intolerancia či vegánstvo?

Miro: Musím sa priznať, že vegánstvo ani intolerancia nestáli za vznikom nášho projektu. Aj keď, akonáhle sme sa pustili do výroby týchto nápojov, vyradil som živočíšne mlieko a zistil, že celý život som mával kŕče a žalúdočné problémy práve kvôli mlieku.

Kedy, ako a kde začala vznikať vaša značka Nuttery?

Miro: Naša značka vznikla presne pred rokom v apríli 2017. Počas obdobia prípravy na štátnice ma prišla prekvapiť Zuzka, že vraj pre mňa niečo má. Pripravila mi bezkonkurenčne to najlepšie mandľové mlieko, aké som kedy pil. Veľakrát sa nám ale stalo, že sme nemali čas si ich pripraviť, a tak sme siahli po bežne dostupných tetrapakových rastlinných mliekach. Bohužiaľ, tá chuť sa nedala porovnať, chýbala nám tam čerstvosť. Začali sme si ho teda pravidelne vyrábať a skúšali rôzne príchute. Asi vtedy vznikla prvotná myšlienka vytvorenia značky, ktorá dá zákazníkovi možnosť v obchodoch zakúpiť aj vysoko kvalitné rastlinné mlieka.

Aké druhy výrobkov máte v ponuke? O ktoré je najväčší záujem?

Zatiaľ máme v ponuke 3 druhy mliek: mandľové, lieskový orech a makové. Mandľové je aj v škoricovej a vanilkovej verzii. Len nedávno sme sa spojili so šikovnými chalanmi z kaviarne Black a spustili aj veľký letný hit „Ľadovú kávu“ z 10% mandľového mlieka a brazílskej kávy San Jose, ktorá má coffee rating až 87 bodov, a teda sa radí do kategórie Specialty grade coffee. Najväčší záujem je určite o naše novinky „Lieskové nebo“ a spomínanú „Ľadovú kávu“. Ľudia si ich obľúbili omnoho skôr, ako sme čakali, a to nám robí veľkú radosť.

Zdroj: startitup.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness