Instagram/fitrecepty, Instagram/andystech

Na malé pizzky budeš potrebovať grécky jogurt, špaldovú celozrnnú múku a prášok do pečiva. Po vymiešaní a vytvarovaní malých koliesok ich vložíš do rúry na 10 minút a potom si ich môžeš obložiť čím chceš. Na chvíľku to celé ešte necháš zapiecť a môžeš podávať.

Tento recept sa určite oplatí vyskúšať, pretože iba jedna takáto malá pizza má iba 60 kcal, čo je zanedbateľný počet kalórií.

Na veľkú pizzu od Andy budeš potrebovať iba ovsené vločky, chia semienka a vodu. Ingrediencie zmiešaš, cesto necháš odstáť a potom pečieš 20 minút. Navrch si môžeš poukladať čo len chceš. Jednoduché a chutné recepty na pizzu nájdeš aj na blogu fitrecepty.sk.

Palacinky

Obľúbené sladké a slané palacinky sa tiež dajú spraviť na viacero spôsobov. Ak nemáš čas na prípravu cesta, stačí si kúpiť prášok, ktorý nájdeš v drogérii dm. Jednoducho ho vysypeš do vody a môžeš piecť. Keď si však chceš spraviť palacinky sama, jednoduché tipy nájdeš na internete. Môžeš skúsiť aj improvizovať.

Na instagramovom profile fit.recepty nájdeš chutný recept, ktorý musíš vyskúšať. Budeš potrebovať dve vajíčka, mlieko, vanilkový proteín, špaldovú múku, ovsené vločky a sladidlo. Po upečení si dovnútra môžeš dať čo chceš. Palacinky ti budú určite chutiť, ak ich poleješ aj čokoládou alebo javorovým sirupom. Skús ich ešte ozdobiť rôznym ovocím. Budeš sa oblizovať až za ušami.

Hamburger

Ak miluješ mekáč, no nechceš z neho priberať, existuje aj fitness verzia týchto burger pochúťok. Hoci si svoje menu musíš pripraviť sama, no určite to stojí za to. Na webovej stránke fitrecepty.sk nájdeš cheeseburger, no aj blog GymBeam ponúka chutný vegánsky hamburger, v ktorom mäsovú placku nahradíš cícerovou.

Na chutný burger budeš potrebovať cícer, sušené paradajky v oleji, strúhanku, mandle, cesnak, cibuľu, bylinky, čierne korenie, olivový olej a soľ. Z týchto surovín spravíš placku, ktorú vložíš medzi dve tmavé žemle, šalát, zeleninu a dresing podľa chuti. Potom už iba naservíruješ a môžeš si vychutnať fantastický burger.

Okrem týchto receptov ťa na spomenutých internetových blogoch a sociálnych sieťach čaká množstvo ďalších. Zdravá strava dokáže byť neuveriteľne pestrá a chutná, tak neváhaj a bež prelustrovať všetky spomenuté stránky. Množstvo z receptov si určite aj opíšeš a bezpochyby sa z teba doma stane šéfkuchárka číslo jeden.

Dobrú chuť!

Zdroje: Instagram/dianalajciakova, Instagram/andystech, Instagram/fit.recepty, fitrecepty.sk, gymbeam.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness