Každý z nás to určite pozná. Niekedy je ťažké plánovať si niečo dopredu, ak nám to okolnosti nedovolia, a tak sa nám častokrát naskytne priestor práve na last minute výlet. Ja sa s vami podelím o inšpiráciu na výlety na poslednú chvíľu, ktoré môžete zrealizovať z okolia Bratislavy aj zo dňa na deň.

A predsa len spontánne veci majú svoje čaro, nie?

 

Blízke metropoly

Viedeň, Budapešť, alebo Praha? Toto je klasické trio, ktoré mnohí z nás absolvujú možno aj niekoľkokrát v roku v rámci víkendových výletov. Ponúkajú rušnejší život ako naša Bratislava a sú dostupné, pritom pri každej ich návšteve vieme stále objaviť niečo nové, a taktiež každé mesto ma inú atmosféru podľa ročného obdobia. Počas teplejších mesiacov navštevujeme mestské Zoo, v zime objavujeme útulné kaviarne, alebo mestské klzisko.

View this post on Instagram

🇬🇧The best views from one of the most beautiful European city Q: What’s your favorite city in Europe? ——————— 🇪🇸Las mejores vistas de una de las ciudades más bonitas de Europa P: ¿Cuál es vuestra ciudad europea favorita? ——————— #hungary #chainbridge #danube #photography #light #photooftheday #hungarytoday #sunlight #travelphotography #budapest #budapest #budapesthungary #budapesthungaryblog #travel #instatravel #instabudapest #budapestgram #travelgram #hungary #budapesttravel #budapesthungary #budapesthungaryblog #budapestblog #thisisbudapest #visithungary #traveltagged #postcardplaces #letsgoeverywhere #youmustsee #travelawesome #cntraveler #topeuropephoto #bestplacestogo 📷 @aktoprakvolkan . . . 📷 @davidrocaberti

A post shared by Budapest , Hungary (@budapest_hungary) on

Poľský Krakow

Dovolím si povedať, že Krakow je medzi turistami obľúbenejší ako Poľská Varšava (aj keď u mnňa je to práve naopak). Ale hlavne je pre nás dostupnejší, ak ide o last minute výlet, nakoľko je bližšie. Dokonca ma aj ideálnu rozlohu a tak vám na jeho spoznávanie postačia dva dni. Ak ste milovníkom histórie z Krakowa môžete podniknúť výlet do Osviečimu, alebo si Krakow vychutnať plnými dúškami.

TIP: Využite vlakové spojenie do Brna, a následne autobusové spojenie z Brna do Krakowa. Táto možnosť je nielen najlacnejšia, ale takisto máte možnosť navštíviť dve miesta.

Malebné Slovinsko

Ak by ste mali chuť na niečo viac malebné, Slovinsko je tá správna voľba. Maribor? Ľubľana? Alebo oboje?Pokiaľ máte k dispozícií auto, je pre vás tento výlet ako stvorený. Do hlavného mesta sa viete dostať už za necelých 5 hodín a po ceste si viete spraviť zastávku aj v Maribore, ktorý je rovnako čarovný ako Ľubľana.

Ľubľana je ideálnym miestom na víkendový výlet. V centre to počas slnečných dní žije a tak sa môžete kochať mostami, tichými uličkami, alebo si to vyšľapať na hrad. Veľmi dobrá dostupnosť a tip na výlet z Ľubľany je jazero Bled, ktoré je medzi turistami tiež veľmi obľúbené.

Salzburg

Salzburg je 4. najväčšie mesto Rakúska, to už samo napovedá tomu, že sa v ňom určite nudiť nebudete. Zaujme vás nie len svojou architektúrou, ale taktiež rušným životom, nakoľko sa v meste nachádza mnoho univerzít. Môžete navštíviť dom, kde sa narodil a žil Mozart, alebo ochutnať originálnu verziu jeho cukrovinky (Mozartove gule), a to už za návštevu rozhodne stojí!

Brno

Pre niekoho možno nezaujímavé miesto, ale ak chcete na pár dní vypadnúť zo svojho stereotypu, neminúť pritom veľa a užiť si to, Brno je tá správna voľba. Počas dňa viete prejsť celé centrum, ktoré nie je až tak veľké a tak sa poprechádzate celým centrom Brna včetne návštevy katedrály a hradu. A večer? Ochutnajte Brnenský nočný život, ktorý je celkom rušný!

TIP: Ak hľadáte zážitok navštívte Panda Circus bar!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.