Tieto riadky sa možno nebudú čítať jednoducho, no raz ti to musel niekto povedať aj rovno do očí. Nedus to v sebe a ak ťa niečo trápi, musíš sa s tým niekomu zdôveriť. 

Ako dlho ste spolu? Pár mesiacov, rokov? A aké to je medzi vami? Nemusím byť veštica, aby som povedala, že určite nie také, ako na začiatku. Lebo tak to proste nechodí. Skôr či neskôr sa váš vzťah zmení a vy sa z pobláznenia dostanete do vážnej roviny. Ako ale zabrániť tomu, aby sa nevytratila láska?

Na toto, bohužiaľ, neexistuje žiadny zaručený návod. Niekedy sa láska jednoducho pomaly vytráca a vy ste spolu preto, že ste si na seba zvykli a neviete si predstaviť, že by ste zrazu boli bez seba. Alebo že by ste ostali single. Po toľkých rokoch.

Ako sa teraz vôbec randí? Ako by som si našla niekoho ďalšieho?

Tie roky sa jednoducho zahodiť nedajú. Prežili ste toho neuveriteľne veľa. Aj toho krásneho, aj toho menej pekného. Preskákali ste si všeličím, no aj napriek všetkému ste ostali spolu. Bolo to kvôli láske alebo len kvôli istote? Kedy si si naposledy povedala, že ho skutočne aj po toľkých rokoch miluješ? Ale buď k sebe naozaj úprimná.

Tiež sa teraz musíš skutočne dlho zamýšľať, aby si dospela k odpovedi?

Niekde teda nastala chyba. Vy ste si na seba jednoducho tak zvykli, že sa beriete ako samozrejmosť a ani vám nenapadla možnosť, že by to zrazu mohlo byť nejak inak. Ale vo vzťahu to takto nefunguje. Nemôžeš brať toho druhého ako samozrejmosť. Musíš sa snažiť, aby každý jeden deň bol krajší, než ten predošlý. Ale na to je teraz už možno pozde. Záleží len od vás obidvoch, či chcete na svojom vzťahu popracovať a zlepšiť ho.

Ale chceš? 

A potom sa tu možno objaví niekto tretí.

Ty zrazu vidíš, že nie všetci chlapi sa správajú rovnako. Že niekto o teba prejavil záujem, na čo si doteraz nebola vôbec zvyknutá. A ty teraz začneš porovnávať. A si z toho poriadne zmätená. Ani sama nevieš, čo vlastne cítiš. Čo máš teraz robiť? Zahodiť niekoľko rokov stabilného vzťahu so zázemím len pre nejaké chvíľkové pobláznenie, z ktorého by možno nebolo nič vážne? (Alebo bolo?)

Najskôr si to musíš ujasniť sama vo svojej hlave. Chceš sa vrhnúť do dobrodružstva alebo chceš popracovať na tom, čo doteraz fungovalo a bolo to v poriadku? Hlavne si to nenechávaj pre seba, nebuď sebecká a porozprávaj sa so svojím priateľom. Ako to celé vidí on?

Keď dvaja chcú, vzťah sa dá ešte zachrániť. Ale obaja musíte naozaj chcieť. Čaká ťa možno najťažšie rozhodovanie v tvojom živote, ale neodkladaj ho. Postav sa mu čelom. A uvidíš, že všetko dobre dopadne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.