pexels.com

Povedz mi niečo, dievča.
Si v tomto modernom svete šťastná?
Alebo potrebuješ niečo viac?
Je tu ešte niečo, čo hľadáš?

Povedz mi niečo, chlapče.
Nie si unavený zo snahy zaplniť tú prázdnotu?
Alebo potrebuješ niečo viac?
Nie je to ťažké udržiavať to tak zložité?

(Lady Gaga- Shallow)

Woman Stands on Mountain over Field Under Cloudy Sky at Sunrise
Zdroj: pexels.com

Včera som videla v kine film. Určite ho dobre poznáš. Film: „Zrodila sa Hviezda“.  Ak mám byť úprimná, vôbec som naň nechcela ísť. Hovorím si: „Ďalšia trápna romantická vec…“ Až ma naň nejak presvedčila moja kaderníčka. Ževraj je krásny, je o živote a nekončí happyendom. Vravím si, možno by som nemala súdiť knihu podľa obalu. A tak som išla.

A neľutujem. Bolo to krásne a ja som plakala ako kedysi plakali pubertiačky pri Justinovi Bieberovi. Ale, toto nemá to byť recenzia na film. To vôbec nie. Začala som práve ním, pretože potom, čo som ho zhliadla, veľa som uvažovala. Uvažovala som takmer o všetkom a najmä o tom, čo sa mi v poslednej dobe deje. Alebo nedeje?

V čase, kedy chodia samé otázky a žiadne odpovede. Určite to poznáš. Keď si niečo veľmi chcela, ale nejde to. Keď sa nevieš rozhodnúť či doprava, či doľava, či ešte chvíľku rovno. Keď pocit spokojnosti strieda pocit, že vlastne ničomu nerozumieš. A to všetko dookola.

Niekedy si kladiem otázku, prečo sa mi deje to, čo sa mi práve deje. Veď nie som až taký zlý človek, tak prečo to nie je iba o trochu viac jednoduchšie. Ale to by už asi nebol ten život, ktorý tak milujeme. Komplikovaný a nepredvídavý. Jednoducho život.

Woman Looking at Sunset

Zdroj: pexels.com

A pritom by to mohlo byť tak jednoduché. Plus a plus by dávalo vždy plus. A mínus a mínus vždy mínus. Ale, čo keď na seba v živote natrafia dve odlišné znamienka. Nehovoriac o tom, keď máš miesto „rovná sa“ – zobáčik, väčšie, menšie, lomené… Začne sa to všetko komplikovať, presne v ten moment, keď ideš proti všetkému, čo dáva logiku. Keď si ochotná ísť proti vlastnému rozumu, len preto, že srdce to kričí silnejšie.

Koľkokrát si sa pustila do vlastného projektu, do vlastného biznisu a koľkí ti vraveli, že to nikdy nebude mať úspech? A ty aj napriek tomu, nedokážeš poľaviť, pretože sila myšlienky, v ktorú veríš je silnejšia ako pochybnosti ostatných. Koľkokrát si milovala niekoho, napriek tomu, že ti všetci hovorili, že je to strata času, pretože on ťa nikdy nebude mať rád. A ty si aj tak do toho išla. Netušila si prečo. Aj keď ťa to vlastne zraňovalo, aj keď si toľko dávala a nedostávala si späť. Nevedela si si pomôcť, pretože pocit, že miluješ bol silnejší ako celá tá realita.

Aj napriek tomu riziku, že ťa to dá dole, že ťa to rozbije, pošliape a hodí do vody, ideš proti všetkému, pretože tak veľmi miluješ. A je jedno, či je to nejaká osoba, tvoj vysnívaný biznis, iný štýl života… Miluješ to. Robíš to naozaj od srdca a neočakávaš, že sa ti to vráti späť. To by bolo sebecké a o tom to predsa nemá byť. Život je predsa o riziku. Keď neriskuješ, nemôžeš nič získať. Život je predsa o tom, že všetko čo robíš, robíš naplno, od srdca a neočakávaš nič späť.

Robíš to, pretože to chceš, pretože to miluješ. Neočakávaš nič späť. Nepotrebuješ prvú cenu, uznanie, ani počuť: „Aj ja Teba“.

Presne o tom má byť život. Má sa žiť a to naplno. Máš ho prijať so všetkým, čo ti ponúka, aj keď to bude niekedy fakt dosť bolieť, aj keď budeš mať pocit, že zo dna, na ktoré si padol, sa už nezdvihneš. Bude to však stáť za to.

 

Woman in Purple Sweater Sitting on Wooden Floor With View of Lake and Mountains

Zdroj: pexels.com

Prečo? Pretože ťa nikdy nebude trápiť otázka, čo keby? Čo keby sme sa stretli? Čo keby som to skúsila? Aj keď to neskončí dobre, veľa ťa to naučí. Prinesie ti to do života mnohé obzory a mnohé skúsenosti. Postupom času, všetko pochopíš, že o tomto je život, o žití naplno a to všetko malo zmysel. ♥

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating