Miluj, keď si pripravená, nie keď si osamelá. Nemôžeš sa potom čudovať, že tvoje „lásky“ sa neustále rozpadajú a ty si smutná z toho, že sa ti nedarí nájsť si niekoho, s kým si budeš môcť povedať „navždy“.

Nie je to len tak. Láska potrebuje čas, vyspelosť, chcenie, obetu. Nie je to o tom, že si osamelá alebo nešťastná a potrebuješ niekoho. Nerob to prosím. Miluj, keď si pripravená! Skutočne pripravená prijať do svojho života niekoho, s kým budeš zdieľať tvoje radosti, ale aj starosti. Buď ženou, ktorá miluje bezhranične a skutočne, nie zo samoty.

Nie je to fér ani voči tebe, ani voči jemu. 

Možno to občas cítiš, že by si niekoho chcela, avšak ak je to len z nerozvážnosti a osamelosti, nerob to. Buď vzorom pre samú seba, objavuj svoju podstatu, svoju jedinečnosť, svoje dary a nemrhaj svojím časom na niečo, čo nemá význam do budúcna. Nenič srdcia, ktoré môžu byť zlomené len preto, lebo si nešťastná a osamelá.

wallpapers.com

Pred pár dňami som čítala na internete veľmi peknú myšlienku: „Raz stretneš človeka, ktorý bude úplne iný, ako ostatní. Bude ti veľmi podobný a predsa tak kúzelne odlišný. A keď si spomenieš na bývalých, nebudeš rozumieť, ako si mohla strácať čas s takými ľuďmi. No každý vzťah má zmysel. Aj ten nevydarený. Učíš sa, po čom túžiš podľa toho, po čom nie.“ Áno, každý vzťah má zmysel, no teraz hovoríme o zúfalstve, kedy pôjdeš za každým, kto bude chcieť byť v tvojom živote a ty si ani neuvedomíš, čo tým spôsobuješ sebe a tomu druhému. Učíš sa, no uč sa aj pre seba.

Buď rada sama so sebou. Miluj samú seba, pretože jedine vtedy budeš môcť milovať niekoho iného. Uč sa, spoznávaj, miluj svojich blízkych, cháp a zamiluj sa do samej seba.

Miluj, keď si pripravená, nie keď si osamelá. Jedine vtedy príde skutočná láska, ktorá zmení tvoj život a ty odhadlaná, silná a poučná, budeš milovať ako len najviac vieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.