pixabay.com

Myslela som si, že čím viac si ťa pripútam k telu, tým budeš mať menšiu šancu odo mňa utiecť.  Mala som pocit, že ak ti preukážem svoju nezištnú a veľkú lásku, neopustíš ma. Nebolo to celkom tak. Čím viac sa človek snaží dolapiť krehkú sýkorku, tým väčšmi jej ubližuje, až mu nakoniec uletí. Ty si sa tiež rozhodol odo mňa uletieť. Možno si sa zľakol, možno som ťa svojou láskou príliš dusila alebo si sa bál, že mi ju nebudeš vedieť vrátiť v takom množstve, aké som ti poskytla ja.

Tak veľmi som sa mýlila. Až teraz som pochopila, že som sa správala veľmi majetnícky, čo ťa hrozne zničilo. Ty si túžil po svojej slobode, ktorú si mal predtým. Ja som si to však uvedomila príliš neskoro, čo ma nesmierne mrzí. Netušila som, že ma moja obrovská láska jedného dňa zničí. Ona však neublížila len mne. Zahubila nás oboch, postupne nám rozožrala srdcia zvnútra a úplne ich pohltila.

zdroj: pixabay.com

Čím viac som ťa ľúbila a preukazovala ti čoraz väčšiu a väčšiu lásku, tým viac si sa odo mňa vzďaľoval. Viem, zľakol si sa mojich citov a možno si bál aj toho, že mi takú obrovskú lásku nebudeš schopný opätovať. Preto si utiekol a ja som ostala sama, vyčítajúc si, že som si niekedy dovolila milovať ťa. To, čo sme spolu prežili je minulosť a tak to aj musí ostať. Už to jednoducho nedokážem zmeniť.

Boli sme si príliš blízki, aby sa na to, čo sme prežili dalo len tak ľahko zabudnúť. Možno ty si ma zmietol zo svojej pamäte okamžite, no ja ťa zo svojej hlavy dostať preč nedokážem. Stále žiješ v mojom srdci, aj keď sme nadobro od seba odlúčení. Som si vedomá toho, že som sa ťa snažila zahrnúť toľkou láskou, až nás zničila obidvoch. Ver mi, že som to takto nechcela. Urobila som chybu, ak som si dovolila k tebe niečo cítiť, no ja svoje srdce ovplyvniť nedokážem. Nebolo mojím cieľom, aby sme sa nikdy viac nestretli, no osud to tak zariadil.

zdroj: pixabay.com

Verím, že som sa už poučila a nezaľúbim sa tak neuvážene a bezhlavo. Ak sa aj jedného dňa do niekoho zamilujem, pokúsim sa ho ľúbiť tak, aby mi neunikol. Pretože niekedy ak ponúkame príliš veľa, zničí nás to. Láska je ako slnko – ozdraví naše duše, dokážeme vďaka nemu žiť, no ak je ho až príliš veľa, spáli nás a trpíme. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating