Milí muži dnešnej doby,

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

v prvom rade sa Vám chcem predstaviť.
Som žena – Váš protipól.
Som:
… Tá, ktorá zletela z horúcej Venuše, zatiaľ, čo vy ste doleteli z o čosi chladnejšieho Marsu.
… Tá, ktorá bola vyrobená z Vášho rebra.
… Tá, ktorá je emocionálna, kým vy ste racionálni.
… Tá, ktorá otáča mapu v smere jazdy, hoc ide opačne.
… Tá, ktorá plače pri reklame na aviváž alebo banány v akcii, pretože o týždeň má svoje dni.
… Tá, ktorá sa s Vami prestane rozprávať, keď je nahnevaná, hoci jej NIČ nie je.
… Tá, ktorá má v skrini sexi prádlo, no aj tak pri Vás najradšej spí v starom deravom pyžame.
…Tá, ktorá nahnevaná oznámi, aby ste sa už viac neozvali a ešte nahnevanejšia (ne)pozerá na telefón, ak poslúchnete.
… Tá, ktorej vlasy upchávajú odtok vo vani.
… Tá, ktorá sa s Vami prestane rozprávať, pretože ste ju minulú noc v sne podviedli.
… Tá, ktorá na tú fuchtlu určite nežiarli.
… Tá, ktorá Vás chce dopĺňať, byť Vašou jemnejšou polovičkou, dámou a spriaznenou dušou.

Som nedokonalá v mnohých smeroch. S nespočetným množstvom chýb, ktoré zmeniť môžem i s tými, ktoré neovplyvním.

unsplash.com

Milí muži dnešnej doby,

prečo je dnes tak ťažké nájsť chlapa, ktorému môžem venovať svoju úctu? Prečo muži dnešnej doby dobrovoľne udupú svoje postavenie v očiach ženy?

Viete vy vôbec o tom, že ste predurčení, aby sme Vás ľúbili? Že ste tí, ktorým máme chytiť ruku, keď sa čohosi zľakneme? A to len preto, lebo len vy máte na svete postavenie byť tými väčšími, ktorí nás ochránia. Uvedomujete si, že hoci je dnes v móde emancipácia, tak pri treťom pohári vína ja, tá samostatná žena, hovorím o vás? S plačom, s úsmevom, no je to znova o Vás?… skrátka, že v našom svete ste súčasťou takmer všetkého? Ste otcami ženiných detí. Ste nenahraditeľní.

unsplash.com

Viete…

akokoľvek by som chcela, nemôžem si vážiť muža, ktorý by najradšej počet svojich mileniek písal ešte aj do životopisu v kolónke – iné zručnosti. Nemáte radi ženu bez úcty, ktorá je len ľahkým úlovkom. Nemáte radi ženu, ktorej meno ani nepoznáte, no zdieľate s ňou okrem takmer všetkých telesných tekutín (a iných antibiotikami liečiacich sa suvenírov) aj to najintímnejšie, čo medzi mužom a ženou je. Nemáte takú ženu radi, nerešpektujete ju, vyjadrujete sa o nej s posmechom a pritom nie ste ničím odlišní. Žena nemá rada, keď má iná rovnaké tričko. Myslíš, že sa chce chváliť s hromadou ďalších tým istým chlapom? Daj mi preto, lacný muž, jeden dôvod prečo si ťa vážiť.

Viete…

Akokoľvek by som chcela, nemôžem si vážiť muža, ktorý na sociálnej sieti miesto pozdravu bez akéhokoľvek slova, bez toho, aby sme sa poznali, pošle fotku svojej malej pýchy. Gratulujem, teraz viem, že si naozaj chlapec. A ďalej? Ak si čakal, že po tomto zhrmocem z vlastných nôh, tak prepáč. Počul si už o tom, že ženy o bezcenné veci nemajú záujem? Daj mi preto, lacný muž, jeden dôvod, prečo si ťa vážiť.

Viete...

Akokoľvek by som chcela, nemôžem si vážiť chlapa, ktorý si svoje sebavedomie buduje na ponižovaní a nešťastí. Chlapa, ktorý svoje ego hladká rukou nešťastných očí ženy. Dokáž čosi viac. Vieš, niečo také, čo ťa naozaj spraví výnimočným a drahým. Daj mi preto, lacný muž, jeden dôvod, prečo si ťa vážiť.

Viete…

Akokoľvek by som chcela, nemôžem si vážiť chlapa, pre ktorého je sebaľútosť odpoveďou na všetky problémy. Plač nad panákom, nad sebou samým, nad zlým svetom, nad karmou, ktorá mu snáď vracia niečo ešte z minulých životov. Áno, miláčik, si reinkarnovaný diktátor – to preto je tvoj život jeden veľký chaos, preto sa ti nedarí. Nie je to kvôli tvojej lenivosti a nezodpovednosti. Si obeť. Tak život už mu, prosím, toľko neubližuj. Daj mi preto, lacný muž, jeden dôvod prečo si ťa vážiť.

Milí muži dnešnej doby.

Staňte sa drahými.

unsplash.com

Staňte sa znova mužmi. Dajte nám šancu spoznať takých, akých poznali naše matky a staré matky. Dajte nám pocit bezpečia, dajte nám slovo chlapa, ktoré sa dodržuje. Za každých okolností. Keď je zle i vtedy, keď je dobre. Bojujte za krajšiu budúcnosť pre svojich blízkych. Buďte otcami pre svoje deti, buďte otcami, akých ste si ako deti priali mať. Buďte silnými strapatými bodliakmi vzbudzujúcimi rešpekt, ktorí sa nepriateľovi hrdo postavia, nie vyčesanými kvetinkami, ktorých slová zraňujú a jediným riešením je fotka s hlavou v rukách, slzou na líci s čiernobielym efektom… buďte tými, ktorými ste predurčení byť.

Buďte naši Marsovia a my budeme Vaše Venuše. 🙂