unsplash.com

Niekedy prvé rande dopadne skvele a ty ešte 5 hodín potom lietaš v oblakoch a niektoré…nuž pomenej. Časy sa menia a to čo bolo kedysi prirodzené sa považuje za nemoderné. Čo bolo zakázané je úplne bežné. Avšak niektoré veci vedia poriadne pokaziť prvý dojem, ktorý je dôležitý.

 1. Ak ma už pri stretnutí chytíš za zadok

Nie, že by mi to nelichotilo a možno pri rozlúčení alebo druhom rande by to bolo viac v pohode. Ale ak to urobíš už pri zvítaní…. Vôbec sa nepoznáme a môže to vypáliť celkom trápne. Samozrejme to neplatí, ak už danú osobu dobre poznáte. Ja chápem, že vy chlapi ste zvyknutí si podávať ruky a s nami sa „iba objímate“, ale môj zadok za to neobviňuj.

zdroj: pexels.com

2. Keď mi vôbec nepozeráš do očí

A nie, nenarážam na to, ak venuješ pozornosť napríklad hrudníku. Skôr mám na mysli nervózne ošívanie, pozeranie si na nohy, na nechty, do mobilu. Nemysli si, že ja z nášho rande nie som nervóza. Teraz mi nie je jasné, či si nervózny alebo ťa k smrti nudím. Sťažuješ nám to obom. V očiach sa vraj ukrýva pravda a ak si na teba mám spraviť názor, potrebujem ich vidieť.

3. Nič mi o sebe nepovieš a celý čas necháš hovoriť mňa

Ja si veľmi cením, že sa o mňa zaujímaš. A ako egocentričku ma to aj celkom teší. Lenže ak si vtipné i vážne historky vymieňame navzájom, lepšie sa spoznáme. Ak hovorí iba jeden, nič sa o tom druhom nedozvie, takže vlastne ani nevie, či chce aj to druhé. Neboj sa ma prerušiť a niečo mi o sebe povedať. Mňa to naozaj zaujíma.

4. Pozveš ma do kina a po celý čas na mňa uprene hľadíš

Ak sa na seba občas pozrieme, usmejeme sa na seba, pošepkáme si niečo, je to v poriadku. Ak na mňa občas hľadíš a ja si to uvedomím, je to vlastne milé. Lenže ak na mňa hľadíš po celý čas, začneš ma tým naozaj znervózňovať. Prestanem mať pocit, že sa na mňa pozeráš, lebo sa ti páčim. Skôr začnem uvažovať, aký veľký je môj nos z profilu a či mi po ramene nelezie pavúk.

zdroj: unsplash.com

5. Meškáš na rande

Dobre, ruku na srdce, komu sa to ešte nestalo. Ak ma však včas neupozorníš a necháš ma čakať naozaj dlho, naštveš ma.

6. Nemáš nijaké džentlmenské návyky

Nečakám, že na rande prikvitneš s bonboniérou, kyticou a v saku. Nemusíš mi ani odsúvať stoličku a brať kabát. Nepotrebujem ani aby si dokonale ovládal všetky telové procesy. Ale som žena a chcem sa tak pri tebe aj cítiť. Ženy sú detailistky a vedia oceniť i naozajstné drobnosti. Chcem sa pri tebe cítiť žiadaná a výnimočná.

Cieľom článku je skôr pobaviť ako uraziť. Snáď sa vám páčil. Držím prsty, nech je to ďalšie rande ako vystrihnuté z románu. Niekedy si aj nevydarené rande zaslúži druhú šancu, na to nezabúdajte!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating