Príčiny rozchodov bývajú rôzne a rovnako tak aj pocity, ktoré po ňom môžeš mať. Smútok, hnev, sklamanie, plač, krik, opúšťanie sa… ale aj padnutý kameň zo srdca a pochopenie, že rozchod bol pre vás to najlepšie riešenie. To všetko ho môže sprevádzať. Ak boli dôvodom konca vašej lásky nasledujúce dôvody, patríš do druhej skupiny a nemusíš to vôbec ľutovať!

Keď sa skončil kvôli rozdielnemu pohľadu na budúcnosť

Každý človek má vlastné životné hodnoty, pohľad na svet, sny, ciele… vidinu toho, kde by sa chcel o pár rokov vidieť. A je úžasné, keď stretneš niekoho, kto to má všetko podobne ako ty. Keď vieš, že v tej svojej vidine môžeš počítať aj s ním.

No ak sa vaše názory neustále rozchádzali a nezhodovali ani v bežných každodenných veciach, len ťažko by sa to neskôr zmenilo. Neboli ste si súdení, nemusíš zúfať, že si prišla o vzťah, ktorý nemal jasnú budúcnosť.

Keď sa skončil kvôli nevere

Naozaj? Naozaj ti je ľúto vzťahu, v ktorom ti bola tvoja „láska“ neverná? Vzťahu, v ktorom nastala zrada, chýbala dôvera a úprimnosť, ktoré dostali takú ranu, že by ste ňou ostali navždy poznačení? V tomto prípade buď rada, že ukázal svoju pravú tvár.

Keď sa skončil kvôli kolotoču hádok

Presne tak. Jeden veľký kolotoč, z ktorého sa neviete dostať von. Neustále hádky pre nič, ale aj dôležité rozhodnutia. Krik, plač, sľuby, uzmierovanie sa a viera, že sa veci zmenia. Ale oni sa nezmenili a tak je tu znova hádka, krik, plač, sľuby… znova a znova. Iba rozchod mohol ukončiť niečo, čo sa ničilo už dávno.

Keď sa skončil kvôli psychickému vyčerpaniu

Niekedy to nie je len o hádkach a veciach, ktoré sú nahlas povedané a očami viditeľné. Niekedy je to o tom, že vo svojom vnútri nie si skutočne šťastná a máš pocit, že každý ďalší deň v tom vzťahu ti uberá viac a viac energie. Nevládzeš dúfať, prosiť, veriť… už nevládzeš pokračovať. A iba koncom ti spadne kameň zo srdca.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.