pexels.com

Náš život má istú melódiu. Tou melódiou je hudba, ktorá nás spája. Kto nemiluje hudbu nemiluje život. Pre nás je však najkrajšou hudbou príroda.

Prečo v nás hudba vyvoláva emócie? Odpoveď je ukrytá v nás, v našom rozume, v našich myšlienkach, vo všetkom čím si momentálne prechádzame, čo prežívame, čo zažívame. Je to ako film, ktorý pri počúvaní istej skladby vylovíš a zároveň sa ponoríš doň. Hudba má neskutočnú silu na náš emocionálny život. Rozbúši sa nám srdce, roztancuje sa nám telo, naše ústa spievajú, celé telo je akési iné, akési lepšie, pretože sa tak cítime. Hudba zlepšuje človeka. Ako? Zapája nielen naše hlasivky, ale aj sluch, našu mimiku, to ako na nás pôsobí. Hudba je rečou nášho tela.

zdroj: pexels.com

 

Pocit, kedy zatvoríš oči a počúvaš svoju obľúbenú hudbu je na nezaplatenie. Spája sa s našimi veľkolepými a očakávanými chvíľami, či už pri oslave narodenín, rande, pikniku, romantickom večeri, milovaní, svadbe, ale aj pri smutných udalostiach ako sú pohreby, alebo nejaká naša depresia, pochmúrna chvíľka, či v stresových situáciach. Môžno si ani neuvedomujeme ako siaha do našich životov a čo tým všetko ovplyvňuje.

100 ľudí 100 chutí. Aj takto môžeme definovať charakter ľudí a ich potreby. Napriek tomu máme všetci čo to spoločné. Spája nás vzduch,  ktorý dýchame, voda, ktorú pijeme a tiež aj hudba. Pýtaš sa v čom? Vo všetkom. Spája ľudí, robí miesta krásnymi.

My ženy milujeme doslova príbehy. Milujeme okamihy, kedy sa zastaví na chvíľu čas, kedy vnímaš len osobu pri sebe, či úplný pokoj, ktorý ja osobne nazývam „svätý pokoj“. Stačí nám len naozaj malá chvíľa a človek sa cíti lepšie. Všetkých nás spája aj v istom slova zmysle hudba.

I keď je pravda, že nie každý zdieľa tvoj názor, tvoje postoje, ale môže ťa s niekým spájať hudba. Kto miluje tanec a hudbu má to v sebe. Prečo je tomu tak? Máme to od svojich predkov. Koniec koncov sme každý svojský a pritom tak podobný a rovnaký. Čo nás teda spája v hudbe?

zdroj: pexels.com

 

V depresii zväčša počúvame pomalé piesne, tzv. na depresie, ktoré nás upokoja. My ženy sa pri nich vyplače, pospomína si a po čase nás upokojí ani nevedno ako. Podobné je to aj s mužmi, i keď je väčšia pravdepodobnosť ich hrdinstva, kedy je ich prejavenie citov v neskoršom období. Naopak keď sme nabité energiou a najradšej by sme išli niekam na „Mars“ máme chuť žiť, ísť niekam, roztočiť to a jednoducho sa predviesť. Vtedy dobre, že neskáčeme po posteli. Ver tomu, že keď nájdeš chlapa, ktorý miluje to čo ty, ste si podobní je to neskutočná súhra a vášeň. Hudba má veľký potenciál zbavovať sa našich problémov, ukľudňovať našu nervovú sústavu, potláčať stres, prehlbovať naše myšlienky a skutky.

Hudba má svoje čaro, človek ju nielen počúva ale aj prežíva. Hovorí sa, že kto nemiluje zvieratá nie je človek, ale kto nemiluje hudbu nežije. Je to krásne, spontánne ako náš život. Aj to akú hudbu, aký žáner počúvame hovorí veľa o nás. Opisuje aj to, odkiaľ pochádzame a čo nás charakterizuje.

Jedno je isté v skupine ľudí, ktorí milujú hudbu je život na nezaplatenie ale v skupine toho istého žánru je život okúzľujúci plný zážitkov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife