Je dnešok nejaký začarovaný? Hneď ráno sme sa dozvedeli smutnú správu, že speváčke Christine Perri sa narodilo dievčatko, ktoré už nedýchalo. Stratu svojho bábätka teraz priznala aj Meghan Markle, vojvodkyňa zo Sussexu.

Kým Christina zdieľala smutnú správu prostredníctvom Instagramu, manželka princa Harryho tak urobila článkom, ktorý sama napísala pre portál The New York Times.

„Bolo jedno júlové ráno, ktoré začalo ako každý iný deň. Urobiť raňajky. Nakŕmiť psov. Zobrať si vitamíny. Nájsť stratenú ponožku. Zdvihnúť ceruzku, ktorá sa zakotúľala pod stôl. Dať si vlasy do copu predtým, ako vezmem svojho syna z postieľky.

Po tom, ako som mu vymenila plienku, som ucítila silný kŕč. Zviezla som sa na zem s ním na rukách a hmkala som uspávanku, aby som nás oboch upokojila. Ako som stískala svoje prvorodené dieťa na rukách, vedela som, že prichádzam o svoje druhé,“ píše Meghan v článku.

„O niekoľko hodín som ležala na nemocničnom lôžku a držala som ruku svojho manžela. Cítila som jeho vlhkú dlaň a pobozkala som jeho hánky, mokré od našich sĺz. Hľadiac na biele steny, moje oči pohasli. Pokúšala som sa predstaviť si, ako sa z toho dostaneme,“ pokračuje vojvodkyňa zo Sussexu.

Približne 10 až 20 žien z počtu 100 si prejde niečím podobným. Je o tom ťažké hovoriť a stále sa to považuje za trochu tabuizovanú tému. Ak niekoho vo svojom okolí poznáš, opýtaj sa, či je v poriadku a či nepotrebuje tvoju pomoc alebo podporu.

Prvým krokom, ktorý Meghan s Harrym urobili, aby sa vyliečili z bolesti, bolo práve to, že svoj smútok a bolesť zdieľajú s ostatnými. Meghan ukončila článok takto: „Sme v poriadku? Budeme.“ Určite nebolo ľahké tento článok pre ňu napísať, no ostatné ženy, ktoré si prešli niečím podobným, to určite ocenia.

Zdroj: nytimes.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.