Instagram/meganfox

Pri pohľade na Megan Fox ti určite hneď napadne, aká je krásna a sebavedomá. Jej Instagram je plný aj odvážnejších a odhalených fotiek, takže je zrejmé, že 35-ročná herečka má o sebe vytvorený pozitívny obraz. Zdanie však niekedy môže klamať.

V rozhovore pre GQ Magazine priznala, že trpí telesnou dysmorfiou a má v sebe veľa hlbokých neistôt. Ide o psychickú poruchu, kedy sa pacient zameriava na svoje nedostatky (predovšetkým vzhľadu) a veľmi sa kvôli tomu trápi. Okolie pritom tieto chybičky vôbec nemusí vidieť, pretože sú vytvorené len v pacientovej hlave.

Aj ľudia, o ktorých by si povedala, že majú veľké sebavedomie, sa môžu vo vnútri cítiť úplne inak. Stačí, že vidíme to, akí sú šťastní, krásni a úspešní.

Megan síce neprezradila, čo konkrétne považuje na sebe za nedostatok, no zlomový bod vraj prišiel po tom, čo si v roku 2009 zahrala vo filme „Jennifer´s Body“, v ktorom ukázala aj svoje telo. Herečka bola kvôli tomu považovaná za určitý se*uálny objekt nielen v médiách, ale aj vo filmoch.

V staršom rozhovore pre ET Online sa zdôverila s tým, že kvôli tomuto filmu sa zrútila a nechcela nič robiť. Nechcela, aby sa na ňu ľudia pozerali, aby ju fotili, aby sa objavovala v časopisoch alebo aby sa prechádzala po červenom koberci.

Bála sa toho, že sa jej budú vysmievať alebo na ňu budú kričať. Pre známu krásku to boli temné chvíle, ktoré ovplyvnili jej pohľad na seba aj v súčasnosti.

Povedala by si, že práve takáto úspešná herečka môže mať tiež komplexy kvôli svojmu vzhľadu? Keďže nikomu nevidíme do hlavy, nemali by sme podceňovať takéto psychické poruchy.

Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia napríklad aj speváčka Ariana Grande urobila dobrý skutok a pomohla ľuďom, ktorí majú podobné problémy.

Zdroj: GQ Magazine & ET Online

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News